Window Sill 3565758 1280

Při pěstování pokojových rostlin se dopouštíme řady vážných chyb, o kterých ani nevíme

Při pěstování pokojových rostlin se dopouštíme řady chyb, o kterých si ani neuvědomujeme, že je děláme. Jedná se o chyby, u kterých si mnohdy myslíme, že jsou v pořádku. Opak je ale pravdou a může to být jeden z hlavních důvodů, proč se rostlince u vás doma třeba i nedaří. Můžete ale učinit pár velmi jednoduchých změn ve svém chování k rostlinám, díky kterým budou rostlinky mnohem spokojenější. Jakých chyb se pěstitelé pokojových rostlin nejvíce dopouštějí?

Volba špatné rostliny

Každá rostlina má své nároky, které je nutné při jejich pěstování dodržet. Málokdo už ale ví, že takové nároky se týkají i vzdušné vlhkosti. Podle toho, v jakých podmínkách rostlinka žije ve volné přírodě, bude vyžadovat také podmínky u vás doma, a to včetně vzdušné vlhkosti. Pokud máte suchý vzduch a rádi byste rostlinku do vyšší vlhkosti, dá se to vyřešit umístěním rostlinky v koupelně nebo vysoké skleněné nádobě bez víka, ale větší sucho rostlince nezajistíte.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto rostliny nesmí chybět v žádné domácnosti, nejsou náročné a vyčistí vzduch
Zdroj obrázku: Pixabay

Správná nádoba

Žádnou rostlinku nikdy nepřesazujte do nádoby bez děr. Každá rostlina potřebuje mít přístup ke vzduchu a možnost odvést přebytečnou vodu pryč. Proto kromě designu, ve kterém se vám rostlina bude líbit, dbejte také na to, aby se v nádobě rostlince dobře dařilo. Stejně tak rostlinu nikdy nesázejte do květináče, ve kterém nebude mít dostatek místa, potřebuje dýchat. Aby mohla dobře dýchat, potřebuje mít z každé strany v květináči 1 cm prostor. Mimo to by ani okrasný květináč či jakákoli nádoba neměla být natěsno přilnutá ke květináči s hlínou. Pro pohodlí a dostatek kyslíku musí být mezera i mezi květináčem s hlínou a tím okrasným.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny koupené v supermarketu potřebují speciální péči. Málokdy mají před prodejem ideální podmínky
Zdroj obrázku: Pixabay

Dbejte na správnou zálivku

I špatná zálivka může mít pro rostlinu život ohrožující následky. Zpravidla rostlinka lépe zvládne chvíli sucha než přelití. Když má žízeň, vypije více vody. Pokud ale rostlinu přelijete, ohrožujete tím její život, protože přelití může způsobit uhnití kořenů. S tím se pak špatně bojuje. Každá rostlina vyžaduje jiné množství vody, dodržujte nároky, které rostliny potřebují, zjistěte si je.

Přidat na Seznam.cz