Surfinie1

Surfinie mohou začít hynout z několika důvodů. Odhalte příčinu a zachraňte je

Tápete, co vůbec jsou petúnie a co jsou surfinie? Dá se říci, že obě pojmenování se týkají stejné rostliny, jen s tím rozdílem, že surfinie jsou převislý druh. Květy mají krásné zbarvení. Mohou být modré, bílé nebo fialové. Také drobné či větší. Jejich převisy mohou dosahovat délky půl metru až jeden metr. Jsou jednoznačně překrásné, ale někdy se může stát, že začnou vadnout či jevit jiné známky nedostatečné výživy, a to především, pokud je nevypěstujete sami doma, ale koupíte je například v supermarketu.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní listí se hodí do kompostu, jako mulč nebo k recyklaci
Zdroj obrázku: Freepik

Příčina hynutí surfinie

Viděli jste v supermarketu surfinie a přemýšlíte, že byste si je zašli koupit? Vypadají celkem hezky, jsou levné, tak proč ne? Jenže mnohdy se stává, že po přinesení domů surfinie za pár dnů začínají hynout. Nejběžnějším důvodem bývá špatná péče – nesprávný substrát, málo zálivky, nebo naopak příliš. Pokud se jeví rostlina zvadle, ale přitom je její substrát vlhký, jedná se s největší pravděpodobností o přelití. V takovém případě rostlinu ještě zachráníte, ale musíte ji okamžitě přesadit do nového substrátu. Nezapomínejte, že několik dní není vhodné surfinii zalévat. Jakmile bude půda proschlá, mírně ji zalijte. Také doporučujeme, abyste surfinie nekropili pomocí láhve s rozprašovačem, rostliny totiž mohou začít hnít. Snesou přímé světlo, ale ne silný vítr, takže je neumísťujte do průvanu. Vyberte jim slunné a klidné místo.

Mohlo by vás zajímat:  Rozkvetlý balkon je pýchou mnoha domovů, se správnou péčí budou květiny dělat radost celé léto
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte sílu skořice

Neděláme si legraci, skořice má skvělé využití i v této oblasti. Má antifungální vlastnosti, které zabrání napadení škůdci či eliminují výskyt plísní. Takže pokud se na substrátu v květináči objevil bílý povlak, jednejte okamžitě. Nasypte skořici do květináče a promíchejte ji s hlínou. Také je vhodné, pokud přesazujete surfinii z důvodu přelití, vytáhnout ji z květináče a rozdrobit substrát tak, aby lezly kořeny. Ty pak zasypte skořicí a nechte proschnout.

Zdroj: https://www.nature-and-garden.com/gardening/surfinia.html
Přidat na Seznam.cz