Hortenzie1

Oblíbené hortenzie zdobí i balkony. Nemají náročné požadavky, které zajistí i začátečník

Hortenzie jsou květiny, které s oblibou pěstují nejen nadšení zahrádkáři, ale vidíme je často také na panelákových balkonech či terasách. Svou nenáročností jsou květiny vhodné také pro začínající pěstitele. Nemusíte mít velký pozemek, abyste si je mohli vypěstovat.

Hortenzie nepotřebují přímé slunce

Tyto květiny se budou vyjímat na východní nebo západní straně, které mají nejraději. Není tam totiž celý den ostré slunce, hortenzie potřebují částečný stín. Patří mezi dekorativní květiny, které budou dělat radost hlavně svými krásnými květy. Potřebují pravidelnou zálivku a také myslete na to, že musíte pokaždé odstřihnout zvadlé květy nebo listy, protože by jinak mohly „nakazit“ ostatní květy.

Mohlo by vás zajímat:  Na podzim můžete zasadit cibulky rostlinek, které již příští jaro přivítají krásnými květy
Zdroj obrázku: Freepik

Ještě před výsadbou namočte kořeny do vody, tím pomůžete k jejich rychlejšímu a kvalitnějšímu růstu. Je dobré je také pravidelně hnojit, aby vás květiny zahrnovaly krásnými a bohatými květenstvími. Není ale dobré používat univerzální hnojiva. Poptejte se v obchodě, kde by vám měli doporučit to nejlepší právě pro hortenzie.

Hortenzie potřebují kvalitní půdu a nemají rády mráz

I když je péče o ně jednoduchá, můžete udělat několik chyb, kterými o rostliny můžete přijít. První z nich je ta, že dáte hortenzie do nekvalitní zeminy. Ta by měla být vždy vlhká, ale hlavně lehká. Rostliny navíc nevydrží ve velké zimě, proto ještě před nástupem mrazivých teplot zakryjte květiny jehličím nebo listím – pokud je pěstujete na zahradě. Na balkoně můžete použít například netkanou látku.

Mohlo by vás zajímat:  Něžná africká fialka ozdobí každý interiér a její pěstování zvládne i začátečník
Zdroj obrázku: Freepik

Hortenzie stříhejte až na jaře, aby bylo dobře vidět, jestli zima napáchala na rostlinách nějaké škody. Několikrát ročně přidejte do zeminy k rostlinám čerstvou rašelinu, tím podpoříte jejich růst. Hortenzií najdete v obchodech nespočet druhů, vybírat si můžete podle barvy květů nebo také podle toho, jestli rostlinu budete mít venku na zahradě, nebo doma na balkoně.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/hydrangeas
Přidat na Seznam.cz