Ratanovy Nabytek1

Praktický a nadčasový ratanový nábytek si uchová krásný vzhled správnou péčí

Ratanový nábytek vytváří krásné prostředí v domácnosti, na chatě, zahradě, balkonu nebo pod pergolou. Lze koupit různé druhy takového nábytku, ale jedno stále zůstává, a to jeho osobité kouzlo. Nábytek z ratanu má neutuchající kouzlo a moderní vzhled, který tu s námi již zůstane. Je praktický, odolný a velmi snadno se ošetřuje a čistí. Aby vám ale sloužil dlouhou dobu, je vhodné mu tu a tam poskytnout nějakou péči.

Ratanový nábytek důkladně očistěte

Čas od času je potřeba ratanový nábytek umýt. Především když jej máte postavený venku. K umytí nábytku si připravte jemný hadřík, jeden litr teplé vody a dvě polévkové lžíce mýdlových vloček. Můžete také nastrouhat dvě polévkové lžíce kostkového mýdla. Mýdlo ve vodě rozpusťte a namočte v tekutině hadřík. Řádně ho vyždímejte a utřete nábytek.

Mohlo by vás zajímat:  Jediné hnojivo posílí všechny rostliny na zahradě i doma a ochrání je před nebezpečnými škůdci
Zdroj obrázku: Freepik

Pro velmi znečištěný nábytek je vhodné použít jemný kartáček, může být i starý zubní, jeden litr vody, čtyři lžíce peroxidu vodíku a čtyři lžíce citronové šťávy. Pomocí kartáčku a peroxidové tekutiny dokážete odstranit i tu nejodolnější špínu.

Pro udržení barvy

Pokud vám ratanový nábytek nehezky ztmavl, použijte na něj citron. Rozkrojte citron a polovinou přetřete nábytek, poté opláchněte. Dále pro získání krásné barvy lze použít jeden litr vody, čtyři lžíce čpavkové vody a jednu lžíci kuchyňské soli. Smíchejte a tekutinou umyjte nábytek. Poté jej nechte v průvanu vyschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Dát si odpolední šálek kávy může skončit špatně. Problémy se spánkem nejsou jediné, co hrozí
Zdroj obrázku: Freepik

Co rozhodně na ratanový nábytek nepoužívat:

  • rozpouštědla,
  • ředidla,
  • přípravky s obsahem lihu,
  • agresivní chemii, jako je SAVO,
  • abrazivní prostředky,
  • barvicí prostředky.

Pokud z nějakého důvodu výše zmíněné prostředky pro udržení krásného ratanového nábytku nevyužijete, ale rozhodnete se použít nějaké speciální prostředky, doporučujeme, abyste je nejdříve na malém a hůře viditelném kousku nábytku vyzkoušeli. Poté uvidíte, jak přípravek na nábytek zareaguje. Jestliže je vše v pořádku, vyčistěte s ním zbytek nábytku. Při použití se rozhodně řiďte radou výrobce, abyste zabránili poškození.

Zdroj: https://www.networx.com/article/10-tips-for-extending-the-lifespan-of-ra
Přidat na Seznam.cz