Grapefruit1

Nenechte se odradit jejich hořkou chutí. Grapefruity jsou velmi zdravé a pomáhají hubnout

Grapefruity jsou známé hlavně svou hořkou chutí, a tak ne každý je má rád. Mají přitom řadu zdravotních výhod, které jsou přínosné pro naše tělo. Grapefruity bychom měli do našeho jídelníčku pravidelně zařadit, a to hned z několika důvodů. Obsahují totiž vysoké množství vitaminu C, a tím chrání náš imunitní systém.

Kromě vitaminu C obsahuje také vitamin B9

Grapefruit patří mezi ovoce, které není v našich končinách ještě tolik známé. Obsahuje nejen vitamin C, ale také B9, kterého má vysoké množství, a hodí se tak ke každodenní konzumaci. Jeho součástí jsou také flavonoidy, což jsou chemické složky, které mají protirakovinné nebo antibakteriální vlastnosti. Obsahuje také betakaroten, který není přítomný jen v mrkvi, ale také v tomto hořkém ovoci.

Mohlo by vás zajímat:  Léto je plné šťavnatého ovoce. Vyzkoušejte i méně tradiční druhy a posilněte své zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Odborníci jeho konzumaci kvitují, doporučují grapefruity lidem, kteří chtějí zhubnout několik kilogramů. Jsou výživné, navíc pomohou odstranit toxiny z našeho těla a zbaví tělo i dalších škodlivin, které do něj dostáváme jinými potravinami. Grapefruity jsou plné vlákniny, kterou každé lidské tělo potřebuje, aby dobře potraviny trávilo. Díky vláknině navíc nebudete mít hlad a zároveň je hodnota kalorií tohoto ovoce na nízké úrovni.

Díky grapefruitu budete mít nižší krevní tlak

Jestli máte problémy s vysokým tlakem, dopřejte si grapefruity, které ho pomohou snížit a navíc pomohou také redukovat hladinu špatného cholesterolu. Pokud je nemáte rádi syrové, můžete si je dopřát také v jiné formě. Dokonale se hodí k hlávkovému salátu, a pokud je smícháte s jablky, zmizí jejich hořká příchuť.

Mohlo by vás zajímat:  K létu patří šťavnatý meloun. Dopřát si ho bez obav mohou i diabetici
Zdroj obrázku: Freepik

Ke snídani si můžete udělat ovocné smoothie z pomerančů, banánů, grapefruitu a jablek. Vymačkaná šťáva dodá tělu potřebné živiny a celé dopoledne se budete cítit skvěle. Grapefruity seženete na farmářských trzích nebo obchodech, které se specializují na exotické ovoce a zeleninu. Kromě nich si můžete koupit i další ovoce, které stojí za to vyzkoušet nejen kvůli výhodám pro naše zdraví.

Zdroj: https://www.health.com/food/grapefruit-facts
Přidat na Seznam.cz