Calathea Makoyana E Morren Air Purifier Plant

Modlitební rostlina přiměje ke klidu, její jedinečný vzhled okouzlí každého. Dopřejte jí tu nejlepší péči

Maranta je také často nazývána jako modlitební rostlina, získává stále větší popularitu a stále častěji se vyskytuje v našich domácnostech. Je obdařena krásnými, originálními listy a malými bílými květy a je ozdobou každého interiéru. Tato rostlina s neobvyklým názvem se vám za správnou péči bohatě odmění.

Modlitební rostlina

Maranta je dekorativní hrnková rostlina s krásnými originálními listy a jedinečnými vzory. Maranta se často nazývá také modlitební rostlina kvůli jejím listům, které se hned po výkvětu začnou skládat a připomínat ruce, které se modlí. Tento jev se nazývá nyktinastie a vědci tvrdí, že ji můžete pozorovat i pouhým okem. Pozorování květů vás může přivést ke stavu meditace nebo modlitby.

Mohlo by vás zajímat:  Schnoucí listy znamenají u dracény jediné: rostlina volá o pomoc. Zachraňte ji domácími léky

Staré listy a výhonky byste měli pravidelně odstraňovat během celého roku. Maranta má výhonky, které mohou dosahovat délky až 50 cm. Maranta roste rychle, a proto vyžaduje opětovné přesazení i jednou ročně. Starší rostliny se mohou přesazovat každých pár let, protože rostou pomaleji. Nejlepší doba k přesazování maranty je na jaře.

Zdroj obrázku: Freepik

Dostatek vody

Zalévání je klíčový bod související s péčí o tuto rostlinu. Měla by být zalévána dvakrát nebo třikrát týdně měkkou a mírně kyselou vodou. Přesto musíme být velmi ostražití, protože maranta se snadno přelije, což může vést k hnilobě kořenů. Před zaléváním vždy zkontrolujte stav půdy v květináči – je-li suchá a uvolněná, měli bychom ji zalévat.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny doma i na zahradě potřebují pravidelný ořez. Díky němu budou dobře růst i plodit

Zalévání maranty by se mělo během odpočinku, tedy od září do února, výrazně snížit. Během této doby zalévejte rostlinu jednou týdně. Maranta má ráda vysokou vlhkost, takže byste měli zvlhčovat její listy každý den, v zimě je to vhodné i dvakrát týdně. Maranta by měla mít velké množství rozptýleného světla, ale dávejte pozor, abyste ji nedali na plné slunce – listy této rostliny se snadno spálí.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-maranta-prayer-plant/
Přidat na Seznam.cz