Healthy Chia Seeds Wooden Spoon Table Closeup

Špatnou náladu zažene dobré jídlo. Chia semínka zaplaší deprese a zlepší koncentraci

Chia semínka se v posledních letech těší velké oblibě. Mají spoustu prospěšných vlastností, které se vyplatí využívat. Kromě jiného snižují krevní tlak a hladinu špatného cholesterolu. Proč se vyplatí je mít denně v jídelníčku a jaké mají další vlastnosti? Neomezujte se pouze na výrobu chia pudinku.

Odkud vlastně chia semínka pocházejí?

Chia semínka jsou semena španělské šalvěje. Je to rostlina, která roste hlavně v Jižní Americe, kde se těší popularitě už několik let. Semínka jsou malá, plochá a oválná. Jsou lesklá a mají hladkou texturu. Můžete je koupit v bílé, hnědé nebo černé barvě. A rozhodně se vyplatí je konzumovat každý den! Podpoříte tím nejen činnost mozku, ale také zlepšíte svůj zrak a ovlivníte funkci nervového systému.

Mohlo by vás zajímat:  Malá chia semínka se hodí do každého jídelníčku. Doplní důležité proteiny i mastné kyseliny

Jsou vhodná pro lidi, které trápí časté deprese, zlepšují také paměť a koncentraci. Mají pozitivní vliv nejen na oběhový systém, ale ochrání vás před kardiovaskulárními problémy. Chia semínka jsou plná omega-3 mastných kyselin a můžete je tak jíst i v případě, že se snažíte zhubnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si lahodný pudink

Chia semínka jsou plná vlákniny, která zajistí, že nebudete mít hlad, a zasytí vás na delší dobu. Semínka ovlivní také hladinu cukru v krvi a díky hořčíku budete méně ve stresu. Mohou si je dopřát i těhotné ženy, ale bude záležet na tom, jestli se neobjeví alergie. Při nedostatku vápníku nebo železa je vhodné sáhnout právě po těchto semínkách.

Mohlo by vás zajímat:  Vyrazit do přírody může být horší nápad, než se zdá. Mnoha lidem zde hrozí nebezpeční

A jak si udělat tolik oblíbený chia pudink? Je to jednoduché. Na pudink si připravte 4 lžíce chia semínek, 2 lžíce cukru a 330 ml mléka. Zalijte je mlékem a oslaďte. Nechte v lednici několik hodin a poté můžete konzumovat. Je to velmi jednoduchý recept a snídani máte vyřešenou. Můžete si k pudinku dopřát také čerstvé ovoce nebo nastrouhanou čokoládu. Chia semínka se hodí také do různých dezertů.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-chia-seeds
Přidat na Seznam.cz