White Blooming Orchid Window Sill

Voda pro orchideje není tak blahodárná, jak si mnozí myslí. Lepší je nápoj, který pijí ženy ráno a muži večer

Orchideje jsou velmi krásné rostliny, které když vykvetou, jsou ozdobou každého interiéru. Ne všem se ale jejich pěstování daří. Pro mnoho lidí se jedná o poměrně náročné květiny, u kterých si nejsou vždy jisti, jak na ně. Hodně pěstitelů dělá doslova začátečnické chyby, které vedou k tomu, že se rostlinám nedaří.

Zaléváte orchideje vodou?

Jedním z problémů může být i to, že na zalévání květiny používáte vodu. Samozřejmě tu potřebuje, ale většinou ne tolik, jak si většina lidí myslí. Vzhledem k charakteru rostliny, i tomu kde a jak roste, je lepší s vodou spíše šetřit. Nadměrná vlhkost může způsobit uhnívání kořenů a rostlině se nedaří tak, jak mnozí očekávají.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z cibulových slupek je ideální pro kvetoucí muškáty

Také je třeba připomenout, že voda je sice životodárnou tekutinou, ale pokud jde o prospěšné látky, neobsahuje skoro žádné. Bez nich však nemůže žádná rostlina dlouhodobě růst. Proto je třeba trocha péče a hnojení. V obou případech poměrně netradičně. Mnohé jistě zarazí, že doporučením jsou dva velmi známé nápoje, u kterých málokoho napadne, že se dají použít pro zalévání rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Uvařte kávu

První nápoj je celosvětově známá káva. Tu pijeme hlavně po ránu, když potřebujeme nakopnout a získat energii. Málokdo ale tuší, že známý černý nápoj prospěje i rostlinám. Včetně orchidejí. Však rady zkušených zahrádkářů doporučují používat na záhonech třeba kávovou sedlinu. V našem případě bude postup jiný. Základem je hrnek kávy, spíše slabší. Jakmile vystydne, je možné trochu nápoje nalít do květináče s orchidejí. Celý hrnek by měl vystačit zhruba na 14 dní denní péče.

Mohlo by vás zajímat:  Banánová slupka zakopaná do země podpoří růže v bohatém kvetení

Dejte si pivo

Pivo je hlavně v České republice nápojem číslo jedna. Pít ho však nemusíme jenom my dospělí. Jeho benefity mohou mít vliv i na krásu orchidejí. V tomto případě však nápoj do květináče nelijeme. Slabší, nejlépe výčepní pivo nakapeme na odličovací tampon a tím potřeme listy a stonek orchideje. Takto opakujte každý týden, dokud se pěstovaná orchidej nezmátoří.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz