Tomatoes Branch

Rajčatovou šťávu je škoda pouze pít. Rozzáří vlasy, vyčistí lednici a zbaví bolesti v krku

Rajčatová šťáva je velmi zdravým koktejlem, který je vhodný především pro ty, kteří chtějí zhubnout. Samozřejmě si ho můžete dopřát i v případě, že dodržujete zdravý životní styl. Má spoustu pozitivních vlastností pro naše tělo, podpoří nejen trávení, ale také imunitu. Zbavíte se také kocoviny po náročném večírku. K čemu se ale může ještě hodit?

Jaká jsou překvapivá použití šťávy z rajčat?

Koktejl z červených rajčátek můžete vypít, ale také ho využít jinak. Aplikace například na blond barvu vlasů může být velmi prospěšná. Jestli máte světlé vlasy, tak určitě víte, že udržet si stálou barvu vlasů není jednoduché. Časem ztratí svou barvu a svěží vzhled. Příčinou může být chlorovaná voda. Pro osvěžení pak můžete použít právě rajčatovou šťávu. Neředěnou šťávu nalijte na vlasy, nasaďte si čepici a nechte působit 10–15 minut.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládané okurky zkazí i malá chyba. S naším receptem budou lahodné a dokonale křupavé

Poté si vlasy umyjte šamponem a uvidíte, že vaše blond barva bude zářit jako čerstvě nanesená. Pomocí rajčatové šťávy pak můžete také odstranit zápach z ledničky. Musíte ale předtím vyndat všechny potraviny, které v ní máte. Následně namočte houbičku do rajčatové šťávy a celou lednici vytřete. Připravte si pak teplou vodou s mycím prostředkem a následně lednici vytřete do sucha. V případě potřeby pak můžete postup opakovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocí rajčatové šťávy se můžete zbavit i bolesti v krku

Rajčatová šťáva se bude hodit také na plastové nádoby, které budete chtít zbavit zápachu. Plastové nádoby postupem času mohou zapáchat různými vůněmi, kterých se pak budete těžko zbavovat. Když tam pak dáte jiné potraviny, mohou tento zápach absorbovat a nemusí být už tolik chutné.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte se na podzim a vysaďte si tykve. Budou nejen chutné, ale i hezkou dekorací

Vnitřek nádob ale stačí vytřít jen malým množstvím rajčatové šťávy, následně je umyjte ve vodě s mycím prostředkem. Vytřete nádoby a dejte je na několik dní do mrazáku. Po vyndání z mrazu by nádoby neměly být ničím cítit. Můžete se pomocí rajčatové šťávy zbavit také nepříjemné bolesti v krku. Stačí si dát půl sklenice šťávy, namíchat ji s vodou a přidat feferonkovou omáčku. Směs ale nevypijte, jen kloktejte.

Zdroj: https://www.treehugger.com/culinary-uses-for-leftover-juice-from-canned-tomatoes-4868547
Přidat na Seznam.cz