Agricultural Field With Flax Plants

Lněný olej prospívá kráse i zdraví celého těla. Nikdy není pozdě zařadit ho do jídelníčku

Modré květy lnu poznáte na polích na první pohled. Málokdo už ale tuší, jaké bohatství se v nich skrývá. Ze semínek se získává olej, který můžete využít nejen v kuchyni, ale také na jiných místech v domácnosti. Lněný olej je také skvělý jako přísada do různých domácích masek nebo peelingů.

Odkud se bere lněný olej a co obsahuje?

Lněný olej se vyrábí ze semen lnu, rostliny pocházející z Blízkého východu. Len se pěstuje na mnoha místech po celém světě, vyrábí se z něj skvělé oblečení a také v kuchyni světoznámých kuchařů není cizím pojmem. Lněné semínko je skvělým doplňkem pro ty, kteří chtějí zhubnout a také do svého těla dostat kvalitní vlákninu. Vegani ho mohou využít jako náhražku vajec například v pečivu.

Mohlo by vás zajímat:  Prach a bakterie jsou podceňovanými nepřáteli v domácnostech, vyhrát boj vyžaduje úsilí

Jaké výhody nabízí lněný olej? Obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které obsahují také ryby a další potraviny. Tyto složky můžete najít také v potravinách rostlinného původu. Ve lněném oleji najdete dostatek vitaminu E, který se postará o vaše vlasy a pokožku. A pro koho je lněný olej vhodný? Je to produkt, který byste měli mít ve spíži. Je snadno dostupný a můžete ho sehnat v kvalitních obchodech.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže od vysokého cholesterolu a také ochrání před srdečními nemocemi

Lidé, kteří mají vysokou hladinu cholesterolu, by lněný olej měli zařadit do svého jídelníčku. Složky, které olej obsahuje, mají příznivý vliv také na cévy a zabraňují jejich ucpání. Proto se hodí v případě rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Lidé, kteří mají nadváhu nebo pomalejší metabolismus, by také měli zvolit lněný olej jako součást svého života. Pomáhá odstranit přebytky látek z organismu a díky tomu bude metabolismus zase rychlejší.

Mohlo by vás zajímat:  "Beru i klecový chov, na lepší kvalitu a domácí vajíčka nemám dost peněz," počítala jsem při nákupu

Velmi snadno si poradí také s mastnou pletí. Můžete ho použít v případě, že vás trápí černé tečky, nebo přímo akné. Aplikací lněného oleje si můžete také vyživit vlasy, které získají pružnost a budou zdravější. Rozhodně by lněný olej měl mít své místo v kuchyni a v koupelně, kde zastoupí mnoho chemických přípravků.

Zdroj: https://www.naturalhandyman.com/iip/infpai/inflin.html
Přidat na Seznam.cz