Balcony 979257 1280

Slunné balkony ozdobí exotické květiny, které vydrží i úporná horka

Pokud máte balkon, na který svítí slunce celý den, nemusíte truchlit, že si na něj nepostavíte žádné rostliny. Jižní nebo západní balkony mohou být květinami osázeny stejně jako ty ostatní. Stačí si jen vybrat druhy rostlin, které zvládnou celodenní slunce a nespálí se jim listy.

Levandule nebo africká kopřiva se na balkoně budou vyjímat

Levandule příjemně voní a na balkon přinese středomořský nádech. Slunný nebo větrný balkon jí rozhodně nebude vadit, jen si vybírejte kvalitní a hlavně vysoké květináče – rostlina má hluboké kořeny, které potřebují dostatek místa. Na zimu levanduli dejte do zahrady nebo ji chraňte před mrazem buď igelitem, nebo jinými surovinami.

Mohlo by vás zajímat:  Přivítejte jaro barevnými květy v truhlících. Ty nejlepší odolají i ranním mrazíkům
Zdroj obrázku: Freepik

Africká kopřiva má krásně barevné listy, které připomínají tvarem kopřivu. Proto se jí tak u nás také říká. Pokud bude mít dostatek světla, její listy budou zabarvené intenzivněji. Má ráda hojnou a častou zálivku a vždy ji ořízněte na vrcholu, aby mohly vyrůst další listy. Přes zimu ji mějte v teplém sklepě, na balkoně nebo terase ji nenechávejte.

Muškáty se hodí na jakýkoli balkon

Rozchodník je rostlina, o kterou se nemusíte příliš starat. Můžete ho zasadit do širokého květináče a půdu smíchejte s pískem. Jeho listy dobře udržují vodu, takže nebude nutné ji často zalévat. Mají krásné listy, ale pochlubit se mohou také květy, a to začátkem léta. Muškáty jsou stálice mezi pěstiteli. Existuje mnoho odrůd s různě barevnými květy. Hodí se právě na slunné balkony, protože vydrží i velmi vysoké teploty. Je nutné je pravidelně zalévat, hnojit a také jim prospějete odstraňováním květů.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek podzimu je jako stvořený pro množení muškátů. Na jaře nás potěší ještě větší záplava květů
Zdroj obrázku: Freepik

Nevadlec patří mezi jednoleté rostliny, které si můžete na balkon pořídit. Kvete celé léto a má intenzivně zbarvené květy. Potřebuje neustále vlhkou půdu, hlavně v horkém počasí. Můžete ho využít také k vázání suchých kytic, protože svou barvu si uchovává dlouhodobě. Gazánie je také jednoletka, která miluje slunce, a když je zataženo, své květy zavře. Může kvést celé léto a potřebuje mulčování, protože je citlivá nejen na mráz, ale také na sucho.

Zdroj: https://aipo.org.uk/2018/10/best-plants-for-hot-sunny-balconies/
Přidat na Seznam.cz