Ruze1

Královny květin nesmí chybět na žádné zahradě. Vyniknou na záhoně i jako pnoucí ozdoba altánu

Růže zahradní jsou velmi půvabné a vkusné rostliny, které můžete zasadit do jakékoli zahrady. Ne nadarmo se jim říká „královny květin“. Jejich květy osloví nejednoho kolemjdoucího. Růže jsou ale bohužel také velmi náročné. Při jejich pěstování se musí dodržovat určitá pravidla, jinak nám růže nemusí vůbec vykvést. Pojďme si prozradit pár rad, díky kterým nám růže pokvetou a budou nám dělat opravdu radost.

Jak o růže pečovat, aby nám stále krásně zdobily zahradu?

Jak jsme již psali, růže jsou dosti náročné na pěstování. Pokud ale dodržíme tyto zásady, určitě se můžeme pochlubit krásně kvetoucími rostlinami. Zde jsou pravidla, která doporučujeme dodržovat:

  • Růže sázíme tam, kde je velké teplo a vysoký sluneční svit.
  • Výborně rostou v mírně kyselých a úrodných a vlhkých půdách.
  • Růže zásadně nezalévejte v poledne a večer! Milují zalévání v podvečer.
  • Stříhání růží se doporučuje brzy na jaře, dle druhu dané růže.
  • Nemají rády průvan a zimu.
Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání potravinami je zbytečné. Při správném skladování se nezkazí čerstvé ani uvařené jídlo
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké růže jsou pro zahradu vhodné?

Nejobdivovanější růží je růže velkokvětá, známá také jako růže ušlechtilá či čajová. Tyto luxusní růže se v zahradách objevují zřídka, jelikož jsou na pěstování velmi náročné, jsou náchylné na choroby i nepříznivé povětrnostní vlivy.

Naštěstí jsou také druhy růží, které nejsou tak náchylné na podmínky pěstování a může si je na zahradu zasadit opravdu každý. Mezi tyto odrůdy patří růže vícekvěté, známe také jako záhonové, křovité či parkové. Tyto zahradní skvosty kvetou skoro po celou sezónu, a to i v nepříznivých podmínkách. Květy se moc nehodí do vázy, ale na zahradě udělají maximální parádu.

Mohlo by vás zajímat:  Africká fialka může kvést několikrát do roka. Trocha kávy jí dodá energii

Mezi nezvyklé druhy růží patří také růže popínavé, které bohatě a dlouho kvetou malými květy. Tyto růže se často vysazují do altánů a na balkóny. Je to dáno hlavně tím, že jsou tyto růže velmi náchylné na mráz.

Zdroj: https://gilmour.com/rose-care
Přidat na Seznam.cz