Kvetiny Balkon1

Rozkvetlý balkon i bez náročné péče: inspirujte se těmito kvetoucími kráskami

Chcete si vypěstovat dokonalé balkonové rostliny, které vás budou těšit svým kvetením po mnoho měsíců v roce? V takovém případě se vám jistě bude hodit inspirace na těchto několik nenáročných kusů, které vám udělají radost a zároveň nepřidělají žádné zbytečné starosti, protože péče o ně je velmi jednoduchá.

Macešky

Velkou výhodou macešek je fakt, že jsou mrazuvzdorné a skutečně nenáročné. Hodí se tak pro pěstování nejenom na balkoně, ale také jako vhodná volba pro osázení hrobů. Na výběr je z velkého spektra barevných květů, kdy si snadno vytvoříte elegantní a jedinečnou výzdobu. Výborně fungují v samostatných jednodruhových výsadbách, ale potěší také při kombinaci s dalšími druhy rostlin, které mohou být například o něco vyšší či mohou být převislé. S pomocí macešek tak snadno vykouzlíte krásné nádoby či truhlíky.

Mohlo by vás zajímat:  Květinová louka promění zahradu v místo plné barev, péče o ni je navíc jednoduchá
Zdroj obrázku: Freepik

Prvosenky

Dalšími rostlinami, které se skvěle hodí přímo na balkon, protože mají rády spíše studený vzduch, jsou prvosenky. Opět existuje celá řada barevných variant. Drobnou nevýhodu však může být poměrně krátké kvetení. Na druhou stranu jsou ideální pro časné jarní výsadby, protože jim nevadí ani mírný mráz.

Sedmikrásky

Okrasné sedmikrásky mohou mít poměrně velké a plnokvěté rostliny, se kterými nadělají spoustu parády. Bez problémů se tak dají pěstovat například v květináči, truhlíku či jiné nádobě. S velkým úspěchem je můžete také rovnou vysadit do půdy, kde se mohou následně i samy množit v následujících letech.

Mohlo by vás zajímat:  Dá se pěstovat pro krásu, ale má i pozitivní vlastnosti. Podceňovaná hoja vyčistí vzduch od toxinů
Zdroj obrázku: Freepik

Narcisy

Oblíbené cibuloviny, které stačí umístit do půdy a ony víceméně samy znovu vyrostou, jsou narcisy. K dostání jsou nejenom jednoduché žluté varianty, ale i nejrůznější šlechtěné kultivary s oranžovými či výrazně zdobenými okvětními lístky. Pěstování narcisů také zvládnete na balkoně a opět potěší svými veselými květy již v začátcích jarních měsíců, kdy ještě jiné balkonovky nekvetou.

Zdroj: https://www.norhart.com/blog/2019/05/15/ideal-plants-for-an-apartment-balcony/
Přidat na Seznam.cz