Cinnamon Sticks

Skořice dodá vůni oblíbeným dezertům, zkušení zahradníci ale znají její další účinky

Skořice je koření, které by vám doma nemělo chybět. Můžete ho využít nejen do dezertů, ale také podpoří hubnutí, protože zrychluje metabolismus. Krásně voní a hodí se především v období Vánoc. Kromě toho je skořice jedinečné hnojivo. A to není jediné využití tohoto koření.

Rostlinám skořice pomůže v růstu

Skořice se může použít jako hnojivo. Obsahuje totiž velmi důležité živiny, které pomohou rostlinám v růstu a následně také ve kvetení. Díky skořici se bude rostlině mnohem lépe dařit, při přesazování dobře zakoření a bude se snáz adaptovat na nové prostředí a místo. Zkušení pěstitelé už vědí, jak skořici ohledně rostlin používat, aby z ní dostali to nejlepší.

Mohlo by vás zajímat:  Kompostováním se využije bioodpad beze zbytku a vznikne cenné hnojivo

Skořice může zachránit také kořeny, které nejsou zdravé. Dejte jim jen trochu času, posypte kořením a počkejte několik dní. Rostlina se vzpamatuje a budete ji moci přesadit do většího květináče. Skořicí můžete posypat celou květinu, jedná se o přírodní prostředek, který je neškodný. Navíc je skořice skvělým prostředkem, jak ochránit rostlinu před různými druhy škůdců.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořicí proti mravencům i hlodavcům

Díky své vůni je vynikajícím prostředkem, jak se zbavit mravenců, hlodavců a dalších škůdců, kteří mohou rostliny napadnout. Plaší komáry a zabrání nemocím, které by rostliny mohly ohrozit. Stačí do zeminy přidat jedinou lžičku skořice a rostlinám se bude dařit. Díky skořici rostliny neohrozí plíseň.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte sebe i svou zahradu před horkým letním sluncem, možností je několik

Skořici byste měli využít nejen na zahradní, ale také pokojové rostliny. Její vůně odpudí hmyz a další škůdce, kteří mohou rostliny napadat. Dát si ji můžete také jen tak na lžičku, protože tím nastartujete práci mozku a budete se lépe soustředit. Pro lidské zdraví je toto koření bohatstvím, které bychom měli využívat. Nemusí se přitom jednat pouze o mletou skořici, stejně dobře poslouží také celá skořicová tyčinka.

Zdroj: http://diyeverywhere.com/2017/05/22/cinnamon-isnt-just-for-the-kitchen-here-are-6-reasons-to-use-cinnamon-in-your-garden/
Přidat na Seznam.cz