Orchids 595242 1920

Posilující účinky česneku probudí orchidej ze spánku. Už za dva měsíce znovu rozkvete

Můžete ji najít v každé domácnosti. Jedná se o orchidej, která je sice náročnější na pěstování, ale zvládne to opravdu každý, pokud dodrží několik pravidel. Orchidej může ozdobit parapety, komody nebo stoly. Existuje mnoho druhů, ze kterých můžete vybírat tak, aby ladila k vašemu interiéru.

Orchidej potřebuje speciální péči

Pokud chcete orchideji dopřát zvláštní péči, můžete využít i domácí metody, které pomohou jejímu růstu a podpoří kvetení. Jestli o rostlinu budete pečovat tak, jak máte, odmění se vám nádherně zbarvenými květy, které ji budou zdobit i několik měsíců. Vyzkoušejte česnekové hnojivo, které udělá mnoho práce místo vás. Má vlastnosti, které jsou pro rostliny velmi důležité.

Mohlo by vás zajímat:  Správně spařit zelí už dnes umí málokdo. Moderní metody ho ale připraví stejně dobře
Zdroj obrázku: Pixabay

Česnek rostlinu posílí v době květu a podpoří ji, aby po delší době opět rozkvetla. Česnekové hnojivo se aplikuje přímo ke kořenům. Připravte si 3 stroužky česneku, litr vody, plastovou mísu a hrnec s pokličkou.

Blahodárný česnek znovu orchideje probudí

Nejdříve si v hrnci převařte vodu, odstavte a nechte vychladnout. Do studené vody poté prolisujte tři stroužky česneku. Česnek nechte odstát 24 hodin v hrnci pod pokličkou. Druhý den sceďte a přelijte do větší plastové mísy. Do stejné mísy poté ponořte orchidej včetně květináče. Takto ponořenou ji tam můžete nechat 20–30 minut, následně nechte okapat.

Mohlo by vás zajímat:  Papriky nejvíc poděkují za odpad z kuchyně. Odvděčí se bohatými plody plnými vitaminů
Zdroj obrázku: Pixabay

Česnekem orchidej hnojte jednou měsíčně, rozhodně to nedělejte častěji. Už po druhé aplikaci by měl být k vidění puk, kdy rostlina bude nasazovat na květy. Stačí přitom jediná surovina, která je doslova zázrakem, a to nejen pro lidské tělo, ale také pro rostliny. Pokud ale ani česnekové hnojivo nezabere, je nutné na rostlinu vyzkoušet jiné triky. Nejlepší bude ale podobným problémům předcházet. Orchideji poskytněte kvalitní substrát, hnojivo, místo k růstu a kvetení a nebudete muset česnekovou fúzi potřebovat.

Zdroj: https://houseplantspro.com/garlic-water-for-orchids/
Přidat na Seznam.cz