Young Woman Is Holding Orange Measuring Tape Light Background Cellulite Problem Concept

Celulitida trápí všechny ženy bez rozdílu. Díky našem čtyřem tipům zmizí mnohem rychleji

Celulitida je velkým strašákem mnoha žen. Nezáleží ani tak na tom, jestli je žena hubená, či plnoštíhlá. Problémy s celulitidou mají prostě všechny. Jedná se o tenkou vrstvu nerovnoměrně rozmístěného tuku pod kůží obvykle na stehnech a hýždích. Jak to tedy udělat, abychom se celulitidy zbavily?

Máme pro vás 4 tipy!

1. tip: Hydratace

Nejdůležitější při boji s celulitidou je hydratace. Odborníci doporučují vypít přibližně 40 ml vody na 1 kg hmotnosti. Pokud totiž dodržujete pitný režim, vaše tělo bude správně fungovat a bude tak rychleji odbourávat nežádoucí „pomerančovou kůži“. Vhodným nápojem kromě vody může být i zelený čaj, který podporuje zažívání.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše vypudí ze zahrady aromatické rostliny, repelenty i pořádek

2. tip: Správný jídelníček

Pokud se chcete opravdu zbavit celulitidy, musíte se kouknout na stavbu svého jídelníčku. Pokud obsahuje velké množství tuků a sacharidů, například ze smaženého jídla, fast foodů nebo ze sladkostí, je vhodné takový jídelníček upravit. Pro odbourání přebytečného tuku na stehnech a hýždích si upravte jídelníček tak, abyste měli vyváženou stravu. Vhodné je zařadit potraviny s velkým množstvím vlákniny, jako jsou například luštěniny či celozrnné potraviny. Doporučuje se také jíst syrovou zeleninu a za top potravinu při odbourávání celulitidy se považuje chřest či fazolové klíčky.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinková zálivka ochrání rostliny před nenasytnými škůdci i nemocemi a podpoří jejich bujný růst
Zdroj obrázku: Freepik

3. tip: Cvičení

Cvičení problémových partií vám pomůže zpevnit svalovou hmotu a také svaly vhodně vytvarovat. Pokud vás nebaví trávit hodiny v posilovně, nezoufejte. I doma můžete podpořit odbourání celulitidy jednoduchými cviky. Doporučují se různé druhy dřepů, zvedání a zakopávání noh, pilates, cviky z jógy či běhání. Pokud ale se sportem nejste za dobře, nebraňte se krátkým procházkám. Při pohybu se totiž nohy prokrví a celulitida se tak ztratí rychleji.

4. tip: Masáže

Jak jsme již psali, prokrvení stehen a hýždí urychlí odstranění celulitidy. Proto si pořiďte masážní rukavici do sprchy, díky které máte možnost při každodenním sprchování alespoň na chvíli promasírovat problémové partie. V drogeriích a na internetu jsou k dostání i různé speciální masážní pomůcky, které urychlí ztrátu neoblíbené „pomerančové kůže“.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g3704/how-to-get-rid-of-cellulite/
Přidat na Seznam.cz