4649

Sezónním alergiím se můžeme bránit nejen léky, pomůže také pravidelný úklid a správná hygiena

Sezónní alergie jsou velmi nepříjemnou záležitostí. Bohužel se s nimi potýká mnoho lidé bez ohledu na svůj věk. Dokonce i malé děti mají často potíže s alergiemi během jarních a letních měsíců. Nemůžete se proti nim zcela obrnit a zavřít se na celé měsíce doma a počkat, až největší sezóna alergií odejde. Místo toho se na ni musíte připravit a naučit se pár osvědčených metod.

Udělejte si zásobu léků na alergii

V první řadě si zkontrolujte zásobu antihistaminik. Tyto léky vám pomohou se zvládnutím těch největších alergických útoků. Mnoho z těchto léků najdete v lékárně bez předpisu a některé z nich jsou vhodné také pro děti. Nemusíte se proto obávat, že budou trpět vaše děti. Jestli máte dlouhodobé problémy, kontaktujte svého lékaře (nebo pediatra svého dítěte) a zeptejte se na radu.

Mohlo by vás zajímat:  Zázrak z Číny dnes zná celý svět. Z jeho účinků můžete těžit i vy

Dodržujte správnou hygienu

Během alergické sezóny jsou důležité i návyky. Vždy, když přijdete z venku domů, si opláchněte obličej a umyjte si ruce. Zároveň se převlékněte z oblečení, které jste měli venku. Na oblečení i na vás se usadí hodně pylových částic a dalších alergenů. Těmito jednoduchými návyky se zbavíte velké části alergenů, které by vás mohly trápit v pohodlní domova.

324
Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na pravidelný úklid

S předchozími návyky souvisí také úklid. Pravidelné utírání prachu, úklid okenních parapetů a vytírání je nejlepším způsobem, jak se zbavit alergie u sebe doma. Jestli se chcete chránit ještě více, pořiďte si kvalitní čističku vzduchu. Odfiltruje všechny škodlivé částice a alergeny ze vzduchu u vás doma. Uvidíte, že se vám bude skvěle dýchat a nebudete doma potřebovat léky.

Mohlo by vás zajímat:  Kompost vytvoří přírodní hnojivo a pomůže využít organický odpad

Vyhýbejte se práci venku

Ne pro každého je to možné, ale snažte se venku trávit minimum času během toho nejhoršího období. Práce na zahradě jsou skvělá věc a na jaře vás tam čeká hodně práce, ale pyly mohou vaše snažení hodně narušit. Jestli musíte jít na delší dobu ven nebo pracujete venku, nezapomeňte si vzít včas léky na alergii, abyste se vyhnuli nepříjemné reakci na pyl.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/allergies/seasonal-allergies
Přidat na Seznam.cz