Closeup Shot Bee Flying Pollinate White Flowers

Cukr na zahradě podpoří růst rostlin a potěší včely

Odborníci na výživu a lékaři neustále upozorňují na škodlivost a rizika spojená s konzumací cukru. Pro lidské tělo vážně není příliš dobrý, ale na rostliny funguje jako skvělé hnojivo. Když ho budete na své zahradě používat správně, můžete se těšit na velmi spokojené rostliny i celé záhony. Používání cukru na zahradě má hned tři velká pozitiva, na která nesmíte nikdy zapomínat.

Cukr funguje jako hnojivo

Cukr obsahuje mnoho sacharidů, které nám slouží jako zdroj energie. Úplně stejně to funguje také u rostlin. Stačí jen malé množství cukru, které rozpustíte ve vodě a získáte jednoduché hnojivo. Vodou jednoduše zalijte rostliny. Cukr bude stimulovat růst rostlin, keřů, ovoce i zeleniny. Hlavně po zimě nebo v domě největšího květu (či plodu) jim můžete tímto způsobem dodat energii, kterou potřebují pro silný růst a pevné zdraví. Nemusíte používat příliš mnoho cukru. To jim může ublížit.

Mohlo by vás zajímat:  Podle OSN bychom měli výrazně omezit spotřebu masa a jíst zeleninu
World Diabetes Day Sugar Wooden Bowl Dark Surface
Zdroj obrázku: Freepik

Užijete si nádherné květy a bohatou úrodu

Někteří zahrádkáři vám poradí cukr pro podporu kvetení a růst plodů. Nemusíte ho používat jen při zalévání, ale také rozpuštění ve vodě jako postřik. Jednoduše malé množství cukru rozpusťte ve vodě, nalijte do lahve s rozprašovačem a použijte na plody rostlin nebo květy, které chcete podpořit. V ovoci nebo zelenině cukr zaručeně neucítíte, ale pomůžete si tím k mnohem větší úrodě. Vyzkoušejte tento levný trik na svých záhonech a uvidíte, jestli budete mít letos větší úrodu.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkový list je víc než obyčejné koření. Při správném užití se promění v cenný lék

Včely milují sladký cukr

Velkou výhodou cukru na zahradě je fakt, že láká opylovače. Hlavně včely na vaši zahradu poletí ve velkém, když tam ucítí sladkou pochoutku. Tohle nemusíte využít jen na zahradě. Jestli pěstujete na balkonu nebo parapetu, položte vedle květináče misku s rozpuštěným cukrem. Zlepšíte opylování rostlin a díky tomu budete mít mnohem lepší úrodu plodin a mnohem více květů. Navíc můžete včely pozorovat, což bude jistě velmi zajímavé nejen pro děti, ale také pro dospělé.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/surprising-sugar-uses-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz