Small Bonsai Blue Ceramic Pot

S příchodem chladnějších dnů je důležité postarat se správně o bonsaje

Bonsaje se mění společně s ročním obdobím. Na konci léta se většina stromů připravuje na odpočinek během zimních měsíců. Zpomaluje se jejich růst a vyžadují trochu jinou péči než v teplejších měsících. Na začátku září se začnou večerní teploty snižovat a přichází podzimní péče o bonsaje. Poradíme vám, na co nesmíte zapomenout.

Podzimní růst

Na podzim se může zdát, že stromy zažívají druhé jaro. Poměrně rychle rostou a je nejlepší čas na jejich poslední přihnojení před zimou. Jejich vegetační období se prodlužuje po létě asi do poloviny října. Toto období nepropásněte a pečlivě stromy sledujte. Ve třetím zářijovém týdnu přichází čas na skutečnou přípravu na zimu. A v této době máte také poslední šanci na přesazení.

Mohlo by vás zajímat:  Lepší než káva. Zázvorová voda ráno příjemně probudí metabolismus a podpoří hubnutí

Přesazování byste měli ideálně nechat na jaro, ale v případě nouze to můžete udělat i během září. S příchodem podzimu se mění i barva našich bonsají. Jestli je máte venku, uvidíte na nich stejné změny jako na jiných stromech v zahradě, parku nebo v lese. Jejich barva bude naprosto jedinečná a krása těchto stromů je právě během podzimu ve vrcholové fázi.

hands-pruning-bonsai-tree
Zdroj obrázku: Freepik

Tipy pro péči o bonsaje na podzim

Na podzim se musíte ujistit, že na stromech nejsou žádné dlouhé větve. Jestli ano, měli byste se jich zbavit. Hnojivo se jinak soustředí pouze na ně a nikoli na samotnou rostlinu. Nesnažte se sami odstraňovat žádné listy. Nechte strom, aby se o to postaral sám prostřednictvím nových pupenů. Ty je vytlačí a odstraní přesně listy, které potřebují.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělé účinky kurkumy může využít každý. Snadno se pěstuje a sklízet lze opakovaně

Podívejte se, jestli na spodní části kůry a kořenů nejsou usazeniny z městské vody. Odstraňte je pomocí starého zubního kartáčku. Dávejte si dobrý pozor také na deště, protože podle toho musíte změnit zalévání svých rostlin. Jestli je to možné, měli byste je přesunout na slunné místo, kde se jim bude dařit nejlépe a dočkají se největšího tepla i během chladnějších dnů.

Zdroj: https://bonsaiwest.com/resources/four-seasons-of-bonsai-fall/
Přidat na Seznam.cz