People Building Their Own Dried Arrangement

Podzimní zahradní workshopy a kurzy: nabídka je široká

Na podzim se můžete velmi jednoduše vzdělávat v oblasti pěstování rostlin. Nezáleží na tom, jestli jde o pokojové nebo venkovní rostliny. Každý zahrádkář by se měl neustále učit nové věci. Říjen je skvělou příležitostí, kdy se do toho můžete pustit. Na zahradě máte poslední zbytky práce před zimou. Poradíme vám pár možností, jaké máte během října.

Pěstování mechu

Aranžérie v Praze 4 nabízí v říjnu hned tři kurzy. Naučíte se, jak pěstovat kokedamu, vytvořit si zahradu v lahvi nebo si vytvořit nádherné obrazy z mechu. Právě mechové obrazy jsou v současnosti velmi populární a zde se můžete naučit, jak je vytvořit a ozdobit svůj domov živým uměním. Na všechny kurzy můžete zároveň někomu pořídit dárkový poukaz.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev posílí zrak, imunitu i metabolismus. Její pěstování a skladování má jednoduchá pravidla

Kurz o léčebném konopí a bylinkách

Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar poskytuje online i offline kurzy. Celoročně (včetně října) si můžete u nich vyzkoušet vzdělávací program o bylinkách, které již používaly naše babičky. V říjnu tam sice nic není, ale na začátku listopadu můžete jít na kurz o léčebném konopí. To není možná úplně o zahradničení, ale zaručeně je to velmi zajímavé.

cannabis-plant
Zdroj obrázku: Freepik

Naučte se, jak založit bylinkovou zahradu

Bylinková zahrada Levandule pořádá každoročně velké množství kurzů na mnoho témat. Na začátku října vás čeká workshop o tom, jak založit vlastní bylinkovou zahrádku a plody podzimu. Naučíte se, jak si vypěstovat vlastní bylinky a využít naplno suroviny, které nám nabízí podzim. Takový workshop vás zaručeně bude bavit a dozvíte se hodně nového.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana před klíšťaty je důležitá i mimo léto

Tipy na festivaly pro zahrádkáře

Pro novinky a zajímavé nápady nemusíte jen na kurzy. Najdete také hodně festivalů po celých Čechách. Na nejlepší vypěstované kousky se podíváte na festivalu Podzimní Flora v Olomouci. Podzimní zemědělec v Lysé nad Labem nabízí podzimní trhy, výstavu ovcí a tipy od zkušených zemědělců. Na nejkrásnější dýně se můžete jít podívat na Dýňový podzim v pražské Troji.

Zdroj: https://www.gardensillustrated.com/features/10-great-online-gardening-courses
Přidat na Seznam.cz