Houseplant 4832362 1920

Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek, tohle jsou ty nejlepší druhy

Květiny jednoznačně patří do domácnosti. To stejné platí i pro ložnici. Zelená barva rostlin nepochybně uklidňuje mysl a zpříjemňuje každý prostor v domácnosti. Jejich velkou výhodou je absorbování škodlivých sloučenin z ovzduší, například oxidu uhličitého a jiných jedovatých plynů. Navíc uvolňují kyslík, takže se nám i lépe spí. Vyberte si do ložnice ty správné rostliny a radujte se nejen z jejich účinkú, ale i z jejich krásy.

Jaké rostliny zvolit?

Dracéna, muškáty a toulitka zvlhčují a eliminují škodliviny z ovzduší. Díky těmto vlastnostem se nám lépe usíná i spí. Kapradiny, aloe a sansevieria mají velmi podobnou funkci. Na druhou stranu orchidej a jiné patří mezi květiny, které tvoří kyslík ne během dne, ale pouze v noci. Se zálivkou u květin v ložnici zacházejte opatrně. Mnoho lidí říká, že by měly být květiny v ložnici zalévány hojně, aby dokázaly zvlhčit vzduch. Ovšem je tomu právě naopak. Substrát byste měli udržovat vlhký, ale nikoli mokrý, jinak podpoříte růst plísní, což je pro zdraví škodlivé.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování rostlin je krásný, ale náročný koníček. Začínající zahradník se musí připravit na mnoho výzev
Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe vera během noci produkuje kyslík

Aloe vera je nenáročná rostlina, která nepotřebuje extra péči. Má ráda slunce a nevyžaduje velké množství zálivky. Na druhou stranu se nám odvděčí svými vlastnostmi. Dokáže zvlhčit vzduch, vytváří kyslík a funguje jako filtr.

Lilie míru

Lilie míru je překrásná rostlina, které by se ale měli vyhnout domácí mazlíčci. Má ráda slunná místa, lehkou a vlhkou půdu, nikoli mokrou. Také působí jako filtr, který ze vzduchu odstraňuje benzen.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené kapradiny ozvláštní temnější interiér, přitom nemají vysoké nároky na pěstování
Zdroj obrázku: Freepik

Orchidej

Říká se, že je orchidej náročná na péči. Ovšem existují druhy, které zvládnou pěstovat i úplní začátečníci. A pokud se o ni budete dobře starat, bude ideální jako čistička vzduchu, která v ovzduší zničí dimethylethylen.

Levandule

Levandule krásně voní, uvolňuje éterické oleje, které pomáhají při bolestech hlavy a nespavosti. Pokud ji umístíte na slunný parapet, uděláte nejlépe. Snižuje toxiny v ovzduší a zajistí krásnou výzdobu místnosti. Jakmile levandule vykvete, můžete ji ostříhat a vložit do látkových pytlíčků a použít jako vůni do skříně.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g26829528/bedroom-plants/
Přidat na Seznam.cz