Ruze1

Nádherné růže s omamnou vůní nabízí nespočet variant, z nichž si každý vybere

Krásné růže jsou královnami zahrad. Jsou trnité, ale jejich květy jsou velkolepé. Dokonce mohou sloužit jako živý plot. Jakou péči jakým druhům poskytnout? I přes jejich úctyhodnou krásu nejsou růže nikterak složité na pěstování.

Popínavé růže

Popínavé růže jsou překrásné. Vyznačují se plazivými šlahouny, které jsou ideální pro altány či pergoly. Sice jsou takzvaně plazivé, ale v jejich horolezectví jim musíte pomoci. A to tak, že je postupně budete proplétat a přivazovat. Abyste se radovali z porostlého altánu, budete si muset alespoň tři roky počkat. Takové růže produkují květy pouze jednou za sezonu.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené azalky jsou nenáročné, při pěstování stačí dodržet pár jednoduchých pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Také hodně záleží na tom, jak jsou růže stříhané. První řez provádějte na jaře a poté po rozkvětu. Veškeré růže vyžadují úrodnou půdu a pravidelné hnojení během vegetačního období. Můžete vyzkoušet kopřivové hnojivo, to růže milují.

Lůžkové růže

Jedná se o nízké keře, které vás svými květy potěší až do podzimu. Budou vypadat neodolatelně, když je zasadíte do skupinek. Můžete je využít pro nízké živé ploty a jsou odolné vůči mrazu. Ovšem i tak vyžadují přikrytí a radikální řez, který se provádí na jaře. Milují slunce, ale i částečný stín. Pokud jej umístíte pod stromy, nebude se jim dařit.

Mohlo by vás zajímat:  Konzumace květin není tak nebezpečná, jak se někteří domnívají. Tyhle druhy skvěle ozvláštní nejenom známé saláty
Zdroj obrázku: Pixabay

Velkokvěté růže

Jedná se o ušlechtilé keře, které zdobí nejednu zahradu. Na dlouhých stoncích plných trnů, rostou krásné a působivé květy plného tvaru a krásné vůně. Takovým růžím poskytněte substrát bohatý na živiny a slunné a vzdušné místo. Růže, které začínají rezavět, by měly být odstraněny, aby se zabránilo napadení škůdci či hnilobě.

Parkové růže

Jsou krásné pro vysázení k altánu nebo k lavičce. Zajistí půvabnou dekoraci a svými bohatými květy okouzlí každého kolemjdoucího. A pokud budete keř stříhat a odstraňovat špatné růže, květy se budou objevovat až do pozdního podzimu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/types-of-roses-4069722
Přidat na Seznam.cz