Wooden Cup Spoon With Coarse Salt Crumbling Wooden Table Ground Stone Sea Salt

Rostliny před slimáky ochrání koření, epsomská sůl nebo káva

Péče o pozemek nebo zahrádku je časově náročná aktivita. Kromě času zabere i úsilí a také stojí i finanční prostředky. Na druhou stranu si můžete pěstovat de facto, co chcete, a být tak soběstační. Ať už se jedná o jedlé plody, bylinky, nebo rostliny. Na každém pozemku najdeme spoustu tvorů, z nichž někteří jsou užiteční, jiní škodliví. Mezi největší nepřátele zahrádek patří slimáci. Už jejich samotný vzhled působí nehezky. Vzhled není ale to nejhorší, co tito „pomalí“ tvorové dokážou. Nejhorší je výsledek jejich práce na zahradě. Jak se zbavit těchto škůdců, aniž bychom poškodili rostliny?

Mohlo by vás zajímat:  Bolševník je úchvatný, ale také velmi nebezpečný. Jediný dotek může mít vážné následky

Dejte přednost přírodní cestě

V obchodech najdete různé přípravky pro hubení slimáků. Tyto přípravky obsahují chemické složky, takže nepatří k nejbezpečnějším způsobům. Pokud nechcete ublížit dalším tvorům a rostlinám na zahradě, sáhněte raději po přírodních prostředcích. Přírodní metoda je nejen šetrnější, ale také levnější. Nemusíte běhat po obchodech, jednotlivé ingredience najdete ve své domácnosti.

Pekelná kombinace odradí slimáky

Velmi užitečným spojencem v boji proti slimákům je koření. Směs skořice a chilli odpuzuje škůdce. Pálivé vlastnosti feferonek odradí škůdce od průzkumu zahrady. Stačí smíchat práškové koření v poměru 1 : 1 a posypat touto směsí okolí rostlin, kde se slimáci nejčastěji pohybují. Nezapomeňte se vyvarovat aplikace za deštivého počasí. Pokud začne pršet, obnovte bariéru z koření.

Mohlo by vás zajímat:  Past z octa a piva zlikviduje slimáky na zahradě efektivně a přírodní cestou
Zdroj obrázku: Freepik

Epsomská sůl

Epsomská sůl může hrát důležitou roli v zahradě. Nejenže usnadní odstranění pařezu, ale také má důležitý vliv na stav jehličnanů a růžových keřů. Epsomská sůl se skládá ze sloučeniny síry a hořčíku. Vzhledem připomíná velké krystaly, ale nespleťte si je s hrubozrnnou mořskou solí. Její pomoc uvítáte také tehdy, když se potřebujete zbavit škůdců. Sůl nasypte na místo, kde se nejčastěji shlukují slimáci. Nezapomeňte však na pravidelné doplňování těchto zásob, abyste se opravdu zbavili tohoto otravného škůdce.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhlaste slimákům nelítostný boj. Tyhle metody je ze zahrady zaručeně vyženou

Kávová sedlina zaručeně zatočí se slimáky

Patříte mezi milovníky kávy? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Už se nemusíte zbytečně zbavovat kávové sedliny do záchodu nebo do koše. Kávová sedlina skvěle poslouží jako odpuzovač slimáků. Slimákům vadí nejenom vůně, ale samotný kofein je pro ně toxický. Zbytky kávy mají navíc prospěšné vlastnosti pro správný vývoj tújí, rododendronů, hortenzií a růží.

Zdroj: https://theenglishgarden.telegraph.co.uk/expert-advice/how-to-get-rid-of-slugs-10-solutions/
Přidat na Seznam.cz