Gardening 2518377 1920

Bojovat s plevelem lze vysokou teplotou i s použitím známé kyseliny

Poslední dobou lidé čím dál více hledají cesty, jak zahradu ušetřit zbytečné chemie. Přitom se obracejí se na takové formy řešení, které jsou v souladu s přírodou. Nabídneme vám 3 jednoduché způsoby, jak se snadno zbavit plevele, a to bez použití jedovatých chemikálií. Budete se divit, ale většinu přípravků najdete u sebe v kuchyni. Pojďte to vyzkoušet! Jeden krok, než začnete

Rostliny mají přirozenou vrstvu, která je chrání před negativními vnějšími vlivy. Na to, abyste plevel této ochranné vrstvy zbavili, budete potřebovat směs vody a mýdla. Smíchejte dohromady dva šálky vody a několik kapek mýdla ve spreji a nastříkejte tuto směs na plevel. Pokud to uděláte předtím, než vyzkoušíte některou z dalších technik uvedených níže, výsledek bude mnohem efektivnější.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete se inspirovat u nejlepších? Navštivte Květnou zahradu v Kroměříži
Jak to jde v práci vůbec?

1. Nechte jej uschnout

První metoda nabízí možnost nechat plevel vyschnout díky postřiku s alkoholem. Vezměte láhev s rozprašovačem a smíchejte dohromady dva šálky vody a jednu lžíci čistého alkoholu (96 %). Připravenou tekutinu nastříkejte na plevel. To způsobí, že rostliny vyschnou skrz naskrz, což usnadní jejich odstranění. Podobně působí i další suroviny z vaší domácnosti:

  • Jedlá soda, kterou nasypete ke kořenům rostlin.
  • Ocet smíchaný s vodou, který na plevel rozprášíte.
  • Olej nakapaný na listy rostlin.
  • Sůl smíchaná s vodou a nanesená na rostliny.
Mohlo by vás zajímat:  "Nález párku na zahradě mě vyděsil. Neznámý pachatel do něj napíchal špendlíky," potvrzuje František

2. Spalte je

Nepředstavujte si při tom žádný plamenomet, na spálení plevele vystačíte s pouhou konvicí! Poléváním plevele vroucí vodou způsobíte, že se rostliny spálí a kořeny pak jednoduše odumřou. Tuto metodu používejte pouze na místě bez jakýchkoli jiných rostlin, jako jsou příjezdová cesta nebo terasa, protože horká voda by se mohla rozšířit a zabít i jiné rostliny, což by byla věčná škoda.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

3. Použijte kyselinu

Plevel absolutně nenávidí kyselinu. Proto ji tolik chemických produktů na hubení plevele obsahuje. Obejdete se však bez přípravku obsahujícího široké spektrum chemikálií. Vystačit si můžete jen smícháním dvou lžic citronové šťávy a jednoho šálku bílého octa. Tuto směs nastříkejte na nežádoucí rostliny a uvidíte, že dosáhnete stejného účinku jako u speciálních produktů s tím rozdílem, že tato metoda neovlivní tolik opečovávanou půdu na vaší zahradě.
 

Přidat na Seznam.cz