Beautiful Modern House Cement View From Garden

Dobře zvolené hnojivo trávník posílí před zimou

Dny se zkracují a slunce má s každým dalším dnem menší sílu. Jednoznačné znamení, že léto dává sbohem a přichází podzim, období, kdy mají zahradníci velmi napilno. V nespočtu úkolů, které je třeba ještě na zahradě splnit, ale vyčnívá jeden, na který se zapomíná – hnojení trávníku. Někdo neposiluje trávník nikdy, ale zkušení pěstitelé vědí, že jen se správnou podporou překvapí na jaře svým vzhledem a sytě zelenou barvou. Proč je důležité plochu před zimou přihnojit a jaké přípravky použít?

Mohlo by vás zajímat:  Příprava půdy před výsevem trávníku

Podzimní termín pro aplikaci hnojiv

První chladnější dny mohou rostlinám na zahradě přivodit šok. Typicky se jedná o zeleninu a ovoce, ale negativní vliv má studené počasí a méně slunečního záření rovněž na trávník. To je důvod, proč odborníci doporučují aplikovat hnojivo, které podpoří rostliny v růstu, k tomu je posilní před chladem, který přichází a který bude ještě zesilovat v zimních měsících. Při správné péči se trávník na jaře odvděčí krásným vzhledem, což jistě vzbudí závist všech sousedů.

Mohlo by vás zajímat:  Mech na zahradě dokáže být odolný. Díky octu se ho však můžeme účinně zbavit
Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana před mrazem

Jaké přípravky se na podzim doporučují použít na trávník? Bezesporu produkty, které obsahují dva nejdůležitější prvky – draslík a fosfor. Zatímco draslík posiluje kořenový systém, díky kterému může rostlina snáze čerpat živiny, fosfor ochrání před mrazem i možnou nákazou plísněmi. Naopak je dobré se vyhnout produktům obsahujícím dusík, který napomáhá k intenzivnímu růstu. Mezi další prvky, které se mohou přidat, patří hořčík, který má pozitivní vliv na kořeny.

Kdy provádět podzimní hnojení trávníku?

Trávníkové rostliny potřebují pro získání odolnosti vůči chladu a mrazu dostatek času, proto se doporučuje provádět první podzimní hnojení už na konci srpna. S přihnojováním se následně pokračuje každé tři až čtyři týdny do pozdního podzimu, vždy s ohledem na venkovní teploty a předpověď počasí. Hnojiva se aplikují v souladu s návodem k použití, obecně platí, že je nutné před hnojením trávník ještě posekat.

Zdroj: https://blog.davey.com/should-i-fertilize-my-lawn-in-the-fall-yes-here-s-why-and-how/
Přidat na Seznam.cz