Oleander 1521526 1920

Rostliny, které svými květy vykouzlí z domova exotický kout plný barev

Exotické rostliny jsou u mnohých velmi oblíbené, jsou ale náročnější na pěstování, a nejsou tak vhodné pro začátečníky. Pěstovat je můžete doma nebo venku na terase či balkoně, některé kvetou až do podzimu. 

Oleandr ve svém přirozeném prostředí dorůstá až pěti metrů

Při pěstování v květináči doroste až do dvou metrů. Tomu můžete zabránit tím, že ořežete postranní výhonky po odkvětu. Nejlépe se cítí v jílovité půdě, nezapomeňte ale na odtok, protože během růstu musí být substrát neustále vlhký. Kvete od května do září růžovými nebo červenými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny rostliny potřebují světlo. Těmto druhům vyhovuje zimní temno a vystačí si s málem
Zdroj obrázku: Pixabay

Kobea pochází z Mexika a začíná kvést v polovině července, ale pokud ji hnojíte od poloviny června fosforem a draselnými hnojivy, může začít kvést dříve. Má velké kalichové květy, které jsou nejdříve nazelenalé a poté fialové. Pokud chcete podpořit rostlinu v produkci nových květů, musíte pravidelně odstraňovat ty vybledlé. 

Andělské trumpety skvěle kvetou na slunci

Andělské trumpety neboli durmanovec miluje slunce, na kterém hojně kvete. Rostlina má ráda stálou vlhkost substrátu. U balkonových rostlin přidejte příměs písku nebo štěrku. Pravidelně květinu hnojte. Pořídit si můžete také popínavé rostliny, které se budou hodit na dům nebo jimi můžete obehnat menší budovy. Potřebují hlavně slunná místa, protože pokud je umístíte do stínu, budou špatně kvést.

Mohlo by vás zajímat:  Se škůdci na pokojových rostlinách pomohou přírodní síly česneku nebo kopřiv
Zdroj obrázku: Pixabay

Doma si můžete snadno vypěstovat také banánovník, který vyroste až do výšky 80 centimetrů. Potřebuje nejen dostatek světla, ale také teplo – teplota místnosti by neměla klesnout pod 15 °C. V sezoně ho můžete letnit a nezapomeňte pravidelně hnojit. 

V obýváku vám může růst také kurkuma. Dorůstá do výšky jednoho metru a kvete fialovými až růžovými květy. Pokud se o ni správně staráte, pokvete i několik měsíců. Potřebuje přímé slunce a hodně zalévání. Přes zimu rostlinu schovejte na světlé a chladné stanoviště. 

Přidat na Seznam.cz