Still Life Living Room With Wooden Inscription Home

Ani tmavé byty nemusí zůstat bez života. Některé rostliny se obejdou i bez světla

Rostliny, které máte doma v květináčích, přirozeně potřebují světlo, aby se jim dobře dařilo. Podporuje jejich růst a následné kvetení. Existují ale také rostliny, které k životu tolik světla nepotřebují a můžete je mít na místech, kde by ostatní druhy odumřely. Jaké rostliny si můžete do tmavých místností pořídit a jak se o ně starat?

Rostliny, které se hodí do bytů a oceníte jejich nenáročnost

Mezi rostliny, kterým nevadí tmavé místnosti, patří například dracéna. Nemusíme ji asi nikomu představovat, protože se jedná o květinu, která je v domácnostech velmi oblíbená, a to nejen pro svou náročnost. Jednotlivé druhy se mohou lišit velikostí a také tvarem listů, dracéna hranatá patří mezi zajímavé druhy. Některé mohou být vysoké až dva metry, ale k dobrému růstu potřebuje kvalitní hnojivo.

Mohlo by vás zajímat:  Hoja doplní interiér o kousek exotiky. Květy ve tvaru hvězdy si získají srdce každého

Během horkého počasí vyžaduje kropení, stejně tak v topné sezoně. Jinak je to ale nenáročná rostlina, která vám bude dělat radost dlouhé roky. Další rostlinou je zelenec. Hodí se pro začátečníky, se kterými bude mít trpělivost. Patří mezi rostliny, které nepotřebují tolik světla, ale odvděčí se vám krásnými listy. Pokud ho budete mít ve stínu dlouhodobě, může se stát, že neporoste tak rychle.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé rostliny mohou vyčistit vzduch od škodlivin

Kromě toho, že rostliny snesou i stinná místa, mohou ovzduší vyčistit od různých škodlivých látek, které se do bytu dostanou otevřenými okny. Právě zelenec patří mezi ně, ale není jediný. Do tmavých koutů místnosti se bude hodit také sanseviera, která je velmi populární. Záleží na tom, jakou si vyberete odrůdu, ale s žádnou neuděláte chybu. Potřebuje úrodnou a humózní půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte si vlastní džungli. Tyto rostliny k vám domů vnesou kousek exotiky

Není potřeba ji často zalévat, ale potřebuje drenáž, kterou bude nadbytečná voda odtékat. Jinak by mohly uhnívat kořeny. Každý rok byste ji měli přesadit, protože má silný kořenový systém, které se bude rychle rozrůstat. I další rostliny se hodí do koupelen nebo tmavších místností. Občas je ale dobré je dát na přirozené světlo, kterého se nabaží, a pak zase chvíli vydrží v polostínu nebo stínu.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/plants-that-dont-need-sun
Přidat na Seznam.cz