Bouquet 142876 1920

Růžová, kam se podíváš. Vylaďte si pokojové květiny k barvě interiéru

Pokud vás baví zařizovat interiéry a dbáte na sladění všech detailů, jistě vás zaujme, že k dokonalosti můžete využít také barevnost rostlinné říše. Například růžová je barva, k níž lze velice dobře doladit také vhodné zástupce flóry, aby se hodili k dalším růžovým prvkům interiéru. Existuje totiž řada rostlinných druhů, které mají buď růžové květy, nebo se u nich růžová barva vyskytuje dokonce na listech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Begónie

Pokud budete hledat opravdu působivé pokojové nebo balkonové rostliny s výrazným květem, sáhněte po begóniích. K dispozici je řada odrůd, z nichž některé se pyšní právě odstíny růžové až fialové barvy různé intenzity a sytosti. 

Filodendron načervenalý

Filodendron je velice nenáročná, a proto také oblíbená pokojová rostlina. Existuje mnoho odrůd, ale pokud zvolíte tu načervenalou, barevná škála listů i toulců květů se pohybuje od zeleno‍-‍růžové po zeleno-červenou. Jeho jedinou nevýhodou je to, že je jedovatý a nehodí se tedy z bezpečnostních důvodů například do pokojíčku menších dětí. Je třeba dát také pozor na domácí mazlíčky, aby si jejich okusováním nepřivodili zbytečné zdravotní potíže.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojovky milujeme všichni, některé se ale mohou stát smrtelným nebezpečím pro kočičí mazlíčky
Zdroj obrázku: Pixabay

Fitónie 

Fitóniím se také někdy říká mozaikové rostliny. Důvodem tohoto pojmenování je výrazná struktura a barevné variace listů těchto tropických rostlin. Jsou dostupné v různých barvách, přičemž k oblíbených patří i ty, jejichž listy jsou hnědo-zeleno-růžové. Růžová barva je obvykle poměrně světlá, ale pokud budete mít štěstí, můžete narazit i na takovou odrůdu, jejíž růžová kresba bude skutečně výrazná a sytá.

Kalatea

Nádhernou pokojovou rostlinou je také kalatea, která má velice dekorativní rozšiřující se listy, jejichž spodní, větvící se a na povrch vystupující struktura má různé růžovo-fialovo-hnědé odstíny. Podle názoru některých připomíná rostlina zejména právě díky svým listům paví ocas.

Mohlo by vás zajímat:  Zápalky v květináči zlepší odtok vody a vyživí rostliny

Tradeskancie 

K velice zajímavým a působivým pokojovým rostlinám patří bezesporu také tradeskancie, kterou lze pěstovat jak v klasických, tak také závěsných květináčích, což přispěje k ozvláštnění místnosti. Listy jsou hustě u sebe a tvarem připomínají hvězdu, mívají fialovorůžové lemování a také stejně zbarvený středový pruh. Výhodou těchto rostlin je, že nevyžadují častou zálivku, a hodí se tak i pro ty pěstitele, kteří občas zapomenou své rostliny zalít.

Aglaonema 

Oblíbenou pokojovou rostlinou se zajímavou kresbou listů je také aglaonema. Její listy jsou skutečně velice nápadné, proto se těší takové oblibě u interiérových designérů. Navíc patří mezi výkonné přírodní čističe vzduchu a pro pěstování je nenáročná, což z ní činí téměř ideální kousek živé přírody v domě, bytě či kanceláři.

Mohlo by vás zajímat:  Kaktusy jsou na pěstování nenáročné, přesto své zvláštní požadavky mají

Syngonium

Mezi velice působivé pokojové rostliny patří také syngonium, a to zejména díky impozantnímu tvaru listů a jejich barevným variacím, kdy v nich bývá zastoupená také narůžovělá barva. Vnější část listů je světle zelená, zatímco středová část s výrazným žilkováním bývá barevná. Listy mají jemný perleťový lesk.

Přidat na Seznam.cz