Farmhouse 1580919 1280

Balkonové květiny potřebují řádnou péči, bez té se květů málokdy dočkáme

Pokud nebydlíte v domě, který je obklopen zahradou, můžete pěstovat krásné květiny na svém balkoně. Květiny umístěné na zábradlí v truhlících nám mohou dodat trochu soukromí a radosti. Mezi nejoblíbenějšími rostlinami na parapetech a balkonech jsou muškáty – krásně vypadají a bujně kvetou od května do konce září. Přečtěte si, jak se o takové balkonové květiny starat, aby kvetly a nic jim nechybělo.

Nejoblíbenější muškáty

Pelargonie neboli muškáty mají překrásný vzhled, ale i přes svou bujnou krásu nejsou náročné na pěstování. Vše, co ke svému růstu a kvetení potřebují, je správně zvolený truhlík a pravidelná zálivka. Také byste měli tento druh květin umístit na slunce – na jižní straně budou růst a kvést mnohem lépe. Mezi jednotlivými rostlinami v květináči by měl být alespoň patnáct centimetrů prostor. Na dno umístěte drenážní vrstvu – keramzit nebo kamení. Tak budou jemné kořeny květin chráněné před hnilobou. Tato podmínka je velmi důležitá, protože muškáty potřebují hojnou a pravidelnou zálivku. V horkém létě je třeba muškáty zalévat až dvakrát denně. Jakmile se začnou tvořit suché květy a listy, odstraňte je.

Mohlo by vás zajímat:  Žluté a zvlněné listy jsou varování. Monstera trpí, důvodů může být hned několik
Zdroj obrázku: Pixabay

Surfinie

Druhá nejčastěji viděná květina na balkonech – surfinie. Mají krásné a rozkvetlé květy, které kvetou v barevných kaskádách. Nejvíce vyniknou, pokud je zasadíte do závěsných květináčů. Z překrásných květů například v barvě bílé, fialové nebo růžové se můžete těšit od května do října. Surfinie jsou více choulostivé než muškáty, a proto je dobré je umístit na slunné místo, ale na chráněné místo. Také potřebují kyselou a dobře odvodněnou půdu. Na dno květináče je také třeba umístit pevnou drenážní vrstvu. Na rozdíl od muškátů potřebují surfinie pravidelné hnojení, a to nejlépe každé dva dny. Také v horkém počasí je dvakrát denně zalévejte.

Mohlo by vás zajímat:  Popínavé rostliny zútulní interiér dlouhými šlahouny, které se mohou pnout i několik metrů

Begonie

Jednoduše se pěstují a krásně vypadají. Balkonové begonie udělají radost každému pěstiteli. Jejich překrásné srdcovité květy vás mohou těšit od června do října. Pokud je vystavíte slunci, uděláte dobře. A pokud je umístíte do mírného stínu, neuděláte špatně, ale nemusí bujně kvést. Květiny sázejte do úrodné, humusové a mírně kyselého substrátu. Také jim dopřejte pravidelnou zálivku, alespoň dvakrát denně. Pokud není horko, stačí jednou denně. Begonie zalévejte pouze do misky, nikoli na květy.

Přidat na Seznam.cz