Young Cute Curly Women Laying Her Bed Smiling Her Sleep Low Mattress Bed Is Laid Directly Wooden Floor

Rostliny jsou nejen krásnou dekorací. Některé přinesou lepší spánek a utuží zdraví

Rostliny, které můžete pěstovat doma, se stanou nejen krásnou dekorací, ale mohou také zkvalitnit vzduch v domácnosti. Díky některým rostlinám se vám bude dokonce lépe spát. Jsou květiny, které jsou našemu zdraví velmi prospěšné, a stojí za to vyzkoušet, jak skvěle fungují. Vzduch v našich bytech, hlavně v ložnicích, je plný spousty látek, které nám spaní ztěžují a nejsme dostatečně odpočinutí. To se může změnit i jen díky několika rostlinám.

Rostliny umí pohltit toxické látky, které se dostávají do ovzduší

Pořídit si můžete například palmu areka. Je to rostlina, která čistí vzduch od toxinů i oxidu uhličitého a do místnosti naopak uvolňuje potřebnou vlhkost. To se hodí především v zimě, kdy je vzduch suchý kvůli topení. Aloe vera je známá především pro své léčivé vlastnosti. Péče o ni je velmi jednouchá, roste rychle jako plevel. Díky gelu z jejích listů si ale můžete vyléčit drobné ranky a také pomáhá v boji proti akné. Aloe vera obohacuje vzduch o velké množství kyslíku.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojovky dají zabrat i zkušeným pěstitelům. Při správných podmínkách jsou však úchvatné

Skvělou a krásnou rostlinou je benjamín fíkus. Mezi přírodními čističkami vzduchu patří mezi nejlepší. Umí zpracovat veškeré sloučeniny, které se nacházejí v ovzduší, a vám se tak bude lépe spát. Zároveň je to rostlina, která místnost rozsvítí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kapradiny jsou milé rostliny, které jsou nenáročné

Hladké kapradiny jsou bohaté na éterické oleje a jiné prospěšné látky, díky kterým se vám bude v noci lépe spát a také dýchat. Kapradina je skvělým doplňkem nejen do ložnice, ale také do jiných místností, vhodná je také do koupelen, protože snese vyšší vlhkost. Umí se dokonce vypořádat s lidským stresem.

Mohlo by vás zajímat:  Podceňovaná metoda čistění listů může každé rostlině prospět, správný postup zvládne i začátečník

Rostlina, která se jmenuje sanseviera, pochází z Guiney a přináší velké výhody pro lidský imunitní systém. Podporuje také zdraví dýchacího systému. Díky této květině vymizí bolesti hlavy a také přestanou problémy s vysokým krevním tlakem. Spánek bude klidnější, kvalitnější a hlavně delší.

Zdroj: https://www.dreams.co.uk/sleep-matters-club/11-bedroom-plants-to-help-you-sleep-better/
Přidat na Seznam.cz