Juka

Některé pokojovky se pyšní krásou svých listů, o které je třeba náležitě pečovat

K modernímu designu interiéru neodmyslitelně patří i zelené rostliny se zajímavými listy. Pokud i vy patříte k milovníkům minimalismu a klasických rostlin bez květů, určitě oceníte následující rady, se kterými vaše květiny budou skvěle prospívat.

Fíkus patří k nejoblíbenějším rostlinám

Prvním a snad nejoblíbenějším druhem rostliny bez květů, zato s krásnými a zelenými listy, je fíkus. Ten přímo miluje teplá a světlá místa, nikdy ho však nevystavujte přímým slunečním paprskům. Nesnáší také průvan, a tak se nejedná o rostlinu vhodnou do chodby nebo k netěsnícímu oknu.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se otravných much jednou provždy. Nejjednodušší metody nejvíc pomůžou
Zdroj obrázku: Freepik

Zálivku fíkusu dopřejte obden nebo každé tři dny, v zimě mu stačí vláha jen jednou týdně. Voda nikdy nesmí vytékat do obalu květníku, měla by zůstat v zemině. Přebytečnou vodu proto vylijte. Hnojivo můžete fíkusu dopřát jednou za měsíc v malých dávkách. V letních měsících můžete na hnojivo zapomenout úplně. Fíkus také nesnáší prach, proto je nutné z listů tuto běžnou nečistotu otírat při každém běžném úklidu. Pokropte listy vodou nebo květiny umyjte ve sprše. Můžete listy nastříkat leštidlem, díky němu se prach na listech nebude tolik usazovat.

Mohlo by vás zajímat:  Nechat zahradu ladem se nevyplácí. Péče během chladných měsíců předejde jarní katastrofě

Krásná a odolná květina

Druhým tipem pro krásnou a zelenou květinu je kulkas zamiolistý. Jedná se o velmi odolnou rostlinu, která roste téměř všude. Nevadí jí tma ani teploty nad 16 °C. Nesnáší však příliš ostré slunce a potrpí si na tekuté hnojivo alespoň jednou za měsíc v době, kdy klíčí.

Zdroj obrázku: Freepik

Kulkas nikdy nezalévejte moc, stačí opravdu jen tolik, aby voda zůstala nasáklá v zemině. Příliš velké zavlažování vede k padání listů. Listy se uhýbají směrem ke světlu, a tak je nutné květináč často otáčet.

Mohlo by vás zajímat:  Opadávání listů pokojových rostlin na jaře značí problém. Zásadní je včas ho rozpoznat

Juka miluje světlo

Juka je rostlina, která se perfektně hodí do moderních a světlých interiérů, v zimě však miluje o trochu větší chlad. Jestliže ji nastříkáte, vydrží i přes zimu v místnosti s teplotou kolem 20 °C, jinak však potřebuje maximálně 15 °C. Pokud bude tato rostlina přes letní měsíce na terase či balkoně, bude potřebovat dostatek vláhy. Půda by měla být stále vlhká.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/29-most-beautiful-houseplants-you-never-knew-about/
Přidat na Seznam.cz