Colony Aphids Ants Garden Plants (1)

Proti mšicím spojte síly s přírodou a uchraňte své rostliny šetrně

Mšice jsou paraziti, se kterými zahradníci svádí tvrdý boj snad každým rokem. Existuje spoustu rad, jak se zbavit mšic, ale mnoho lidí má pocit, že žádná nefunguje. Pokud nepoužíváte ty správné způsoby, může se vám to tak opravdu jevit. Mšice jsou schopné napadnout velké množství rostlinek najednou a všechny je zahubit. Pokud ale víte, jak s nimi účinně bojovat, k takovým drastickým závěrům nedojde.

Máta jako prevence

Pokud vás tato informace ve světě minula, měli byste vědět, že máta je velmi účinným preventivním opatřením proti mšicím. Její vůně je ostrá a štiplavá, mšice odpuzuje už jen ta a její šťáva jim nechutná. Proto je dobrý způsob vysadit mátu kolem všech rostlin, které vám mšice každoročně napadají. Mšicím se máta nebude líbit a vaší zahrádce se raději obloukem vyhnou.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci jsou užitečný hmyz, v domácnostech však škodí. Vypuďte je přírodními metodami
Zdroj obrázku: Freepik

Možnosti, které jsou v souladu s přírodou

Proti mšicím můžete použít hned celou řadu plně přírodních prostředků. Velmi dobrým protivníkem jsou slunéčka sedmitečná. Použít můžete ale také celou řadu přírodních postřiků. V boji proti mšicím se doporučuje sáhnout zejména po kopřivě, hřebíčku, heřmánku, mátě, řebříčku, pampeliškách a pepři. Z těchto rostlinek nebo z těch, které máte zrovna k dispozici, stačí udělat výluh a studeným výluhem stříkat rostliny. Vámi vyrobený postřik může být z více druhů rostlinek, ale i jednosložkový. Záleží na vašich aktuálních možnostech.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit krtka? Vyzkoušejte tyto tipy
Zdroj obrázku: Freepik

Radikálnější řešení

Pokud opravdu není zbytí, můžete použít chemikálie, které jsou dostupné přímo pro hubení mšic. Ty zakoupíte na internetu, v zahradnictvích, ale i v některých hobby marketech i hypermarketech. Měly by ovšem být tou poslední volbou, protože kromě mšic zahubí i mnoho dalších, třeba i neškodných broučků a jiných druhů hmyzu. Kromě toho si můžete při nesprávném použití ošklivě popálit rostlinky, které jste původně chtěli zachránit.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html
Přidat na Seznam.cz