Beautiful Ladybird Green Grass Black Background

Nalákejte na svou zahradu berušky. Pomohou ochránit rostliny před mšicemi

Pokud hledáte osvědčené způsoby ochrany zahrady, zkuste se spojit s přirozenými spojenci každého zahradníka. Berušky si užívají lov na mšice. Desítky dospělých jedinců mohou sníst až stovky mšic každý den. Nápomocné jsou také v boji proti jiným vetřelcům, kteří útočí na rostliny.

Berušky versus mšice

Je dobré vědět, že berušky kladou žlutá vajíčka s oválným tvarem v blízkosti rostlin napadených mšicemi. Proto při kontrole plodin nikdy tato vajíčka neodstraňujte. Larvy, které se z nich vylíhnou, okamžitě začnou bojovat se mšicemi. Během měsíce dokážou sníst několik stovek. Berušky se vyznačují prodlouženým tvarem, na kterém je jasně vidět hlavičku a tři páry nohou.

Mohlo by vás zajímat:  Banánovou slupku většina vyhazuje pryč. Málokdo totiž ví, že ji lze také sníst

Když berušky dospějí, dokážou za den sníst až 50 mšic. Role těchto užitečných brouků nekončí bojem proti mšicím. V jejich nabídce se objevují další škůdci, kteří se živí rostlinami, vysávají z nich životodárné šťávy a v důsledku toho ničí květinové záhony. Pokuste se do zahrady nalákat tento užitečný hmyz, který vám pomůže proti nenasytným škůdcům.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzdejte se chemikálií

Některé syntetické látky k hubení škůdců mají také negativní vliv na užitečný hmyz. Záleží-li vám na přilákání berušky do zahrady, vzdejte se těchto metod. Vsadit můžete na přirozené postřiky mšic a dalších škůdců, které neublíží beruškám. Ujistěte se, že berušky se ve vaší zahradě cítí dobře a mají prostor, ve kterém se mohou schovat. Abyste toho dosáhli, nesekejte trávu příliš nízko.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nikdy nevyhazujte. Existuje účinné řešení, po kterém bude nádobí opět jako nové

V každém případě trávník sekaný těsně nad zemí nemusí nutně vypadat esteticky. Nechte malé množství suchých, padlých listů pod keři a stromy. Pamatujte na to zejména na podzim, aby se berušky nevyčerpaly z bezpečného zimování. Zajímavý zahradnický trik souvisí se žlutými páskami kolem stromů a poblíž jiných rostlin. Čím jasnější je jejich barva, tím lépe. Ukazuje se, že tato barva funguje na berušky jako magnet. Tímto způsobem jim dáte najevo, že jsou vítány ve vaší zahradě.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/how-to-attract-ladybugs-to-your-garden/
Přidat na Seznam.cz