Carrion Crow Meadow Frankfurt

Ochrana zahrady před nálety vran: hluk a lesklé předměty je vystraší

Vrány jsou inteligentní ptáci, kteří mohou způsobit velké škody. Jde o extrémně tvrdohlavé bytosti. Jakmile najdou terén, který chtějí vyplenit, nic je nezastaví. Chcete-li vyštvat vrány ze zahrady, používejte vhodné metody z pohledu člověka i přírody.

Proč vrány drancují zahradu?

Vrány patří ke chráněným druhům, proto s nimi musíte vhodným způsobem zacházet. Jejich hnízda nesmíte ničit a zabíjet mláďata. Zahrada je pro vrány místem, kde najdou potravu, kterou krmí své mladé. Chraňte proto plodiny. Začněte s tím už nyní, protože samice kladou vejce v polovině dubna. Udělejte strašáka. Použijte staré tkaniny nebo ručníky a hůl nebo také obrazy přirozených dravců, kteří mají na vrány spadeno. Patří sem sovy nebo jestřábi. Jejich makety seženete v obchodech nebo na internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzrajte na otravné mouchy domácími pastmi a prostředky, které je zaručeně odeženou pryč
Zdroj obrázku: Freepik

Ptáky vystraší hluk nebo voda

Dalším řešením je použití zvukových signálů, kterých se vrány bojí. Stačí zavěsit na stromy blízko sebe plechovky, které do sebe budou větrem narážet a dělat hluk. Umístěte je na dlouhé větve co nejblíže koruny stromu, kde vrány staví hnízda. Vodní odpuzovač je neškodný pro vrány i okolní přírodu. Zařízení má namontovaný senzor pro detekci pohybu ptáka. Ten je zasažen proudem vody a odradí ho od drancování zahrady. Mějte ale na paměti, že vrány se do vybraných oblastí rády vrací, takže naučnou lekci je třeba opakovat.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné mouchy dokážou zkazit příjemný letní den. Vyzrajte na ně pomocí našich triků

Pomohou lesklé předměty nebo síť

Není zcela jasné, proč se vránám nelíbí lesklé předměty. Zřejmě proto, že vnímají odraz světla jako hrozbu. Neví, co očekávat. Proto pomáhá pověsit do zahrady staré CD nebo kuličky z hliníkové fólie.

Nejúčinnějším řešením je ale ochranná síť na plodiny. Materiál by měl být pružný, aby snadno pokryl záhon nebo ovocné stromy. Sítě tohoto typu jsou k dispozici v zahradnictvích nebo prodejnách s příslušenstvím pro domácnost. Oka nesmí být větší než pět centimetrů.

Zdroj: https://www.humanesociety.org/resources/what-do-about-crows
Přidat na Seznam.cz