Plants 170253 1920

Rostliny jsou ozdobou každého domova, s jednoduchými triky budou stále krásné

Mnoho lidí pěstuje rostliny v květináčích ve svých domovech. Rostliny jsou nejen dekorativním doplňkem, ale také zlepšují kvalitu vnitřního vzduchu, odstraňují škodlivé toxiny a také jej hydratují. Existují snadné způsoby, jak zajistit, aby pokojové rostliny v květináčích krásně rostly. Jak mít vždy krásné květiny? Jak k tomu použít houbu, skořápky a kávovou sedlinu?

Zalévání

Rostliny v květináčích musí být pravidelně zalévány. Některé druhy, např. kapradiny, azalky a sukulenty, stačí zalévat méně často. Někdy je obtížné upravit množství vody tak, aby jej měly květiny dostatek. Umístěte proto na dno květináče houbu na nádobí, vsákne přebytečnou vodu. Dalším pomocníkem pro správnou hydrataci je zahradní hydrogel, který nabobtná a ukládá vlhkost, kterou následně postupně uvolňuje.

Mohlo by vás zajímat:  Z květů rostlin se můžete těšit i v zimním období, stačí jen zasadit ty správné které kvetou v chladném období
Zdroj obrázku: Pixabay

Přírodní hnojiva

Rostliny v květináčích, kromě pravidelného zalévání, potřebují čas od času hnojivo. V zahradnických obchodech je snadné najít širokou škálu přípravků určených pro péči. Na pomoc však můžete přizvat i odpad z domácnosti. Použít můžete například vodu, ve které byla vařena zelenina. Vitamíny v ní obsažené posílí zdraví a růst rostlin. Podobný účinek má voda po vaření vajíček. Ta je mimo jiné bohatá na vápník. Skvělým domácím hnojivem je také kávová sedlina. 

Přesazování

Přesazování je pro zdraví rostlin velmi důležité. Pokojové rostliny proto přesazujte jednou za 2 až 3 roky, větším postačí přesažení po 4 až 5 letech. Čerstvá a kyprá půda podpoří kvalitu kořenů a vzhled květů i listů.

Mohlo by vás zajímat:  4 jednoduché způsoby, jak si zútulnit každé bydlení
Zdroj obrázku: Pixabay

Lesklé listy

Rostliny s velkými listy se v poslední době vrací do módy. Bohužel vyžadují častější péči, protože se na velké ploše listů usazuje prach, což přispívá ke zhoršení stavu celé rostliny. Proto je nutné je alespoň jednou týdně otřít navlhčeným hadříkem. Kromě toho si v zahradních obchodech můžete koupit speciální přípravek, který dodá listům krásný lesk. 

Přidat na Seznam.cz