Balkonovky2

Připravte balkon na novou sezonu a vytvořte si svůj útulný koutek klidu

Relaxace po pracovním dni přijde vhod každému a i malý balkon dokáže mysl naladit na příjemnou notu a pustit stres k vodě. Jak si na balkoně vykouzlit tu správnou atmosféru? Potřebuje trochu trpělivosti, protože první přijde na řadu úklid po zimě. Patrně nikdo tuto činnost nemá úplně v lásce, ale věřte, že bez ní si odpočinkový koutek nevytvoříte.

Uklízet balkon je stejné jako uklízet šatník

Balkon, nebo šatník, je to jedno. Začít musíte vždy stejně, tedy vyřazením nepotřebných věcí. Nekompromisně z balkonu odstraňte staré květináče, nehezké podsedáky a věci, které se na balkoně obvykle nahromadí v zimním období. Poté si svůj balkon dobře prohlédněte, nezapomeňte se také podívat vzhůru. Odstraňte veškeré pavučiny, prach a další nečistoty ze zdí, stropu a zábradlí balkonu. Vyčistěte parapety, okno i podlahu balkonu.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování potravin ovlivňuje jejich chuť i čerstvost, vyplatí se znát základní pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké květiny zvolit na balkon?

Jarní balkon oživí macešky a petrklíče. Jsou to nenáročné rostlinky, které budou dobře prosperovat právě v jarním chladnějším prostředí. Posly jara můžete obdivovat i v případě, že ještě balkon nemáte úplně připravený. Určitě vám při další práci dodají motivaci a zvednou náladu.

Balkonové stálice, jako jsou muškáty a petúnie, vám budou na jižní nebo jihozápadní straně dělat parádu celou sezónu. Ideální pro tyto květiny jsou samozavlažovací truhlíky. Severní balkon poskytne dobré podmínky begóniím.

Mohlo by vás zajímat:  Když muškáty trucují a nechtějí kvést, přichází na pomoc známý plevel. Balkon bude obsypaný květy
Zdroj obrázku: Freepik

Útulné prostředí vykouzlíte vhodnými doplňky

Nábytek volte podle prostoru, jaký vám balkon poskytuje, pro malé balkony zvolte skládací dřevěný nábytek. Sedací truhla nebo lavička s úložným prostorem udělá také velmi dobrou sužbu a místo pro uložení zahradního náčiní se jistě hodí. Ať zvolíte židli, nebo lavičku, šmrnc a pohodlí jim dodají barevné polštářky laděné do barvy ozdobných květináčů. Zdi si můžete dozdobit malými obrázky, ideálně z odolného materiálu, jako je třeba keramika.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-balcony-refurbishment-ideas/
Přidat na Seznam.cz