Orchids 595242 1920

Orchideje rozzáří svými květy každý interiér. Jejich požadavky přitom není těžké splnit

Orchideje patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Jejich květy jsou překrásné a v dnešní době zdobí nejeden parapet. Pokud jste se zhlédli v sousedčiných orchidejích za oknem a chcete si také nějakou pořídit, ale máte strach, že vám orchidej uhyne, máme pro vás pár rad, se kterými bude rostlina bohatě kvést. Než začnete s pěstováním orchideje, uvolněte jí světlé místo, které bude větrané. Tím zmenšíte šanci, že rostlinu napadnou škůdci.

Zdroj obrázku: Freepik

Umístění orchideje

Orchidej v žádném případě neumísťujte na přímé slunce, ale postavte ji tam, kam nesvítí slunce. Takže parapet na jižní straně nebude pro rostlinu ideální. Umístěte je na jiný parapet nebo tam, kde je světlo více rozptýlené.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty dobře pokvetou na slunci, potřebují také dostatek vody a živin

Zálivka

Rostliny zalévejte, jakmile bude substrát suchý. Záleží na umístění, ale orchideje se doporučují zalévat tak jednou za sedm až devět dní. Nikdy nesmí voda stát v květináči, jinak kořeny začnou hnít a rostlina uhyne. Zalévejte nejlépe ponořením do lavoru. Den předem si napusťte vodu a nechte ji přes noc odstát. Ráno ponořte květináč s rostlinou do odstáté vody a nechte kořeny nasakovat vodu alespoň po dobu jedné hodiny. Poté vytáhněte a nechte ji ve vaně okapat. Následně ji dejte opět do obalu a umístěte na své místo.

Mohlo by vás zajímat:  Liána barevných květů ozdobí balkony od léta do prvních mrazů. Na jaře může Sundaville znovu rozkvést
Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojení orchideje

Doporučujeme rostliny hnojit speciálním hnojivem určeným pro orchideje. Možnosti jsou různé. Můžete zvolit tyčinky s postupným uvolňováním, lahvičky s tekutinou, které zapíchnete mezi kořeny, ale také tekutá hnojiva ve větších lahvích. Záleží jen na vás, jakému hnojivu dáte přednost. Tyčinky mají většinou účinek až dva měsíce, takže pozorně čtěte etikety na obale. Orchideje hnojte tak jednou za měsíc, častější hnojení by mohlo spálit kořeny. Naopak pokud budete orchideje hnojit méně, budou méně kvést.

Zdroj:   https://www.thespruce.com/orchid-wont-bloom-1315978
Přidat na Seznam.cz