Preslicka1

Přeslička rolní posiluje zdraví kostí i šlach, při správné aplikaci pomůže dokonce zhubnout

Přeslička je vytrvalá rostlina, která může dorůst až do výšky sedmdesáti centimetrů. Vyskytuje se volně v přírodě hojně, ale měli byste si dávat pozor na její záměnu s přesličkou bahenní. Ta je totiž jedovatá. Přeslička rolní je léčivka a splést si ji není nic složitého. Jedinou jistotou, jak je rozeznat, je porovnání postranních větviček. Díky správné přesličce je možné i zhubnout. Jen je třeba, abyste během kúry nekonzumovali příliš mnoho moučných pokrmů, sladkostí, smažených jídel, rychlého občerstvení a nepili alkohol. Také doporučujeme vzdát se alespoň během kúry kávy.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvou bazalku se hodí mít vždy po ruce. Kromě typické vůně a chuti prospěje i jinak
Zdroj obrázku: Freepik

Nejen na hubnutí

Přeslička obsahuje poměrně velkou koncentraci silikonu, která je dokonalým prostředkem k léčbě spojené s kostmi. Používá se k jejich posílení a léčbě osteoporózy. Podle německého doktora Weisse lze účinky přesličky využít i při léčbě revmatoidní artritidy. Mnoho odborníků přes bylinky tvrdí, že přeslička a její účinky lze využít i u sportovců k léčbě bolestivých výronů. Zvyšuje elasticitu pojivových tkání a lze ji použít při vnitřním zranění týkajícího se tkání a šlach.

Přeslička na hubnutí

Pokud chcete urychlit hubnutí, připravte si čaj z přesličky. Můžete si bylinu nasbírat, nebo pokud ji nepoznáte, je lepší si ji zajít koupit do zdravé výživy. Stačí vám dvě polévkové lžíce přesličky na půl litru čisté vody. Tuto směs vařte přibližně půl hodiny a poté ji zřeďte ještě půl litrem převařené vody.

Mohlo by vás zajímat:  Známé koření se postará o zdraví těla i mysli, provoní domov a zbaví ho škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Jak často si ji dopřát a jak ji aplikovat

Přesličkový odvar doporučujeme dvakrát denně. Což znamená, že ráno a k večeru vypijete jednu sklenici odvaru. Čas byste měli dodržovat takový: první sklenice v sedm ráno nebo v osm. Večerní sklenici v sedm večer. Pijte po dobu dvou týdnů, poté po dobu devíti dnů pijte čaj z třezalky. Také dvě sklenice denně. Poté opět opakujte proces s přesličkou.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/horsetail
Přidat na Seznam.cz