Lavender 1117275 1920

Otoky nohou se objevují nejen v létě. Bylinky přinesou rychlou pomoc

Otoky nohou mohou být příznakem problémů s oběhovým systémem a jsou výsledkem hromadění tekutiny v mezibuněčném prostoru. Problém se v horkých dnech může stupňovat a nejčastěji postihuje lidi, kteří vedou sedavý způsob života, ale i ty, kdo mnoho hodin denně stojí. Jaké bylinky pomáhají s nimi bojovat?

Co může za oteklé nohy?

Bolestivost a zvětšení obvodu lýtek, kotníků a chodidel může být vážným příznakem poruchy žilního návratu dolních končetin. Pokud se objevují i opakované bolesti a křeče, může to být příznak trombózy. Na vině může být i nedostatek fyzické aktivity nebo málo časté změny poloh těla, ale také špatná strava s velkým množstvím soli.

Mohlo by vás zajímat:  Ďáblův dráp vyžene bolest z těla. Jeho účinky pochází až z daleké Afriky

Pokud vás trápí otoky, bolesti, křeče, zarudnutí a citlivost, měli byste se v první řadě poradit s lékařem. V případě některých neduhů dolních končetin můžete zkusit využít i sílu přírodních metod, které přinesou úlevu. Bylinky lze užívat vnitřně i zevně, můžete si připravit i koupel, která přinese úlevu oteklým a unaveným nohám.

Zdroj obrázku: Freepik

Kaštan a levandule

Extrakt z kaštanové kůry má protizánětlivé vlastnosti. Utěsňuje cévy a své uplatnění najde i při zmírňování příznaků křečových žil a trombózy. Namáčení nohou v extraktu z kaštanové kůry odstraňuje pocit tíhy a zmírňuje bolest. Kůru lze zakoupit v lékárně nebo v bylinkářství, ke koupeli stačí dvě lžíce. Povařte ve vodě na mírném ohni, poté nechte zakrytý odvar vychladnout.

Mohlo by vás zajímat:  Silná trojka pro zdravé plíce: tyto bylinky je pročistí a posílí proti nemocem i špinavému vzduchu

Otoků vás zbaví i levandule. Hrst květů dejte do vlažné vody a přidejte půl sklenice soli. V takto připraveném roztoku si čtvrt hodiny koupejte nohy, zmenší se pocit tíhy. Místo koupele si můžete připravit i obklady. Nalijte lžíci libovolného rostlinného oleje a 10 kapek levandulového esenciálního oleje do sklenice teplé vody a do roztoku namočte gázu. Oteklé nohy a lýtka obvažte připravenými obklady. Nohy zvedněte výše, než je zbytek těla, a nechte půl hodiny působit.

Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/home-remedies-for-swollen-legs/
Přidat na Seznam.cz