Preslicka1

Většina lidí se jí snaží zbavit, přitom se jedná o lék, který pomůže i zhubnout

Přeslička rolní je krásný plevel s ohromnou silou pro lidské zdraví. Kromě mnoha jiných příznivých účinků podporuje hubnutí. Nemusíte ji kupovat, můžete si ji nasbírat i někde na procházce. Kde přesličku sbírat, jak ji použít a co obsahuje?

Přeslička rolní

Přesličku rolní můžeme najít nejčastěji na hlinitých či písčitých půdách, kde je vysoká koncentrace spodní vody. Jedná se o nejčastější plevel. Její oddenky jsou mnohdy až jeden metr vysoké, a pokud se objeví na zahradě, jen velmi těžko se jí zbavíme. Tento plevel je ovšem velmi zdravý.

Mohlo by vás zajímat:  Lék z babiččiny zahrádky. Pravidelné pití čaje z heřmánku zažene mnoho neduhů
Zdroj obrázku: Freepik

Zelené výhonky přesličky je nejlepší sbírat v období od května do září – to je poměrně dostatečné množství času pro sběr a sušení. Sušit by se měla nanejvýš při teplotě 40 °C nebo ji můžete sušit pod pergolou přikrytou například sítí nebo záclonou. Pokud přesličku správně usušíte, zůstane zelená a bez zápachu. Při sušení přesličky si dávejte pozor na vlhkost. Takové nepříznivé vlivy mohou přesličku znehodnotit. Po usušení skladujte ve vzduchotěsných nádobách.

Co nám přeslička rolní může nabídnout?

Přeslička podpoří zdraví močové soustavy – je močopudná. Také díky vysokému obsahu křemíku bude její popíjení poskytovat správnou pevnost kostí. I pokožka si přijde na své, podpoří její pevnost. To stejné platí i pro nehty a vlasy. Napomáhá správné funkci jater, posiluje pružnost cév a zdraví srdce. A jako poslední nám přeslička pomůže s nadváhou a hubnutím.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule ozdobí vaši zahradu a postará se o psychické i fyzické zdraví člověka
Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit nálev z přesličky pro hubnutí

Připravte si dvě polévkové lžíce sušené přesličky a nasypejte ji do půllitru obyčejné vody. Nyní vařte přibližně půl hodiny. Po uvaření doplňte ještě půl litru vody – většina se během vaření vypaří a navíc vznikne silný vývar. Dvakrát denně si dopřejte jednu sklenici připraveného nápoje z přesličky. Měli byste dodržovat i pravidelnou dobu pití. Například v sedm ráno a v sedm večer. Po čtrnácti dnech vyměňte odvar za třezalkový čaj a pijte devět dní dvě sklenice denně. Poté opět čtrnáct dní pijte přesličkový odvar.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/horsetail
Přidat na Seznam.cz