Ananas1

Poznat zralý a chutný ananas je někdy oříšek. Díky několika trikům budete mít jistotu

Jenom zralý ananas může potěšit vaše chuťové pohárky. Jak ho ale zkontrolovat hned v obchodě, abyste si nekoupili špatný kousek? Můžete ho na první pohled poznat podle jeho barvy, která by měla být oranžově zelená.

Zralý ananas poznáte podle vůně nebo listu

Zralý ananas poznáte také podle stisku prstu. Jeho povrch by se měl trochu prohnout, ale znovu se vrátit na stejné místo i po zmáčknutí prstem. Jestli si i nadále nejste jistí, zkuste trik s listem. Uprostřed ananasu najděte nejmenší list a ten zkuste vytáhnout. Jestli je ovoce zralé, půjde to velmi snadno.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalita ovoce a zeleniny se liší podle místa prodeje, lepší bývá dražší
Zdroj obrázku: Freepik

Ananas a jeho zralost poznáte také podle vůně. Jestli ničím nevoní, je možné, že bude ještě několik dní trvat, než dozraje. Čím bude zralejší, tím bude jeho vůně silnější a také sladší. Budete mít jistotu, že se do něj můžete zakousnout. Mnoho lidí ale také netuší, jak ho správně oloupat, aby vzniklo co nejméně odpadu.

Dejte ho kolmo na prkénko a nožem odřízněte slupku kolem ananasu

Jak správně oloupat ananas? Dejte ho na prkénko a ze všeho nejdříve odřízněte jeho základnu. Následně část vedle listů a poté ho položte kolmo na prkénko. Vezměte si ostrý nůž a ořízněte slupku kolem celého ovoce. Oloupaný ananas poté rozkrojte podélně na čtvrtiny. Ty postupně dejte na prkénko a vyřízněte z nich části tvrdého jádra. A máte hotovo!

Mohlo by vás zajímat:  Vitamín C snadno doplníme zdravými produkty
Zdroj obrázku: Freepik

Ananas můžete přidat například na oblíbený druh pizzy Hawaii nebo si z něj udělat skvělý ovocný salát. Lidé si ho přidávají také do různých alkoholických drinků, ale výborný je také jen tak nakrájený na talířku, když si ho dáte večer k oblíbenému filmu. Ananas se hodí také do redukčního programu, můžete si z něj vymačkat šťávu, kterou popíjejte po celý den. Můžete si ho dokonce sami vypěstovat, ale potřebuje k tomu správné podmínky, které ne každý může vytvořit. Když se to však povede, můžete mít toto exotické ovoce k dispozici každý den a budete mít jistotu, že ho na stůl dostanete opravdu vyzrálé.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-pick-a-pineapple
Přidat na Seznam.cz