Salt 3285024 1920

Sůl škodí zdraví. Lepší je využít ji úplně jinak, na své si přijdou i děti

Sůl je jedno z nejlevnějších koření. Využití tohoto produktu přitom dalece přesahuje ochucení oblíbených jídel. Uplatní se jako domácí čistič a nepostradatelná přísada do domácí kosmetiky. Sůl dokáže odstranit odolné skvrny z červeného vína – stačí je rychle posypat solí a nechat čtvrt hodiny působit.

Vybělí záclony a vyčistí stříbro

Sůl skvěle funguje jako bělidlo zažloutlých a zašedlých záclon. Stačí rozpustit 100 gramů soli v 10 litrech vody, namočit do roztoku záclony přes noc a poté je vyprat na jemný program v pračce. Obyčejnou kuchyňskou solí lze nahradit i speciální soli do myčky, které plní stejnou funkci, ale jsou o mnoho dražší. Místo leštiče skla pak můžeme použít obyčejný ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří hází staré krabice rovnou na zahradu. Místo nepořádku sklízí bohatou úrodu

Kuchyňská sůl vyčistí stříbrné šperky a příbory. Nalijte do nádoby vroucí vodu v takovém množství, aby byly předměty potopené, přidejte lžičku soli a kousek alobalu. Nechte odstát, dokud voda nevychladne, předměty budou jako nové. Sůl má změkčující a vyživující vlastnosti, takže pokud bojujete s rozpraskanými patami, přidejte do koupele 2 až 3 lžíce soli a pár kapek levandulového esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Poskytne zábavu dětem

Ze soli připravíte domácí peeling, stačí pár lžiček smíchat s olivovým nebo kokosovým olejem a přidat pár kapek esenciálního oleje, špetku skořice a dvě lžíce kávové sedliny. Se solí si vyhrají i děti. Nalijte do sklenice vlažnou vodu a po lžících přidávejte sůl tak dlouho, než se přestane rozpouštět. Navažte na špejli kousek vlny a umístěte ji na vrch sklenice tak, aby nit visela do roztoku, ale nedotýkala se dna. Po pár týdnech můžete pozorovat vytvořené krystaly.

Mohlo by vás zajímat:  Většina ji rovnou vyhazuje, kávová sedlina přitom doma i na zahradě najde skvělé využití

Sůl může být rovněž součástí domácí modelovací hmoty, která po zapečení či vyschnutí vytvrdne. Stačí smíchat dvě sklenice bílé pšeničné mouky, jednu sklenici soli a přidat pár lžiček vody, aby vznikla kompaktní tvárná hmota, která se nelepí na prsty. Vymodelované tvary stačí nechat 48 hodin na vzduchu nebo je hodinu sušit v troubě při 70 °C.

Zdroj: https://diy.allwomenstalk.com/creative-uses-for-salt/
Přidat na Seznam.cz