Salt 3285024 1920

Sůl škodí zdraví. Lepší je využít ji úplně jinak, na své si přijdou i děti

Sůl je jedno z nejlevnějších koření. Využití tohoto produktu přitom dalece přesahuje ochucení oblíbených jídel. Uplatní se jako domácí čistič a nepostradatelná přísada do domácí kosmetiky. Sůl dokáže odstranit odolné skvrny z červeného vína – stačí je rychle posypat solí a nechat čtvrt hodiny působit.

Vybělí záclony a vyčistí stříbro

Sůl skvěle funguje jako bělidlo zažloutlých a zašedlých záclon. Stačí rozpustit 100 gramů soli v 10 litrech vody, namočit do roztoku záclony přes noc a poté je vyprat na jemný program v pračce. Obyčejnou kuchyňskou solí lze nahradit i speciální soli do myčky, které plní stejnou funkci, ale jsou o mnoho dražší. Místo leštiče skla pak můžeme použít obyčejný ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Jak zasadit avokádo?

Kuchyňská sůl vyčistí stříbrné šperky a příbory. Nalijte do nádoby vroucí vodu v takovém množství, aby byly předměty potopené, přidejte lžičku soli a kousek alobalu. Nechte odstát, dokud voda nevychladne, předměty budou jako nové. Sůl má změkčující a vyživující vlastnosti, takže pokud bojujete s rozpraskanými patami, přidejte do koupele 2 až 3 lžíce soli a pár kapek levandulového esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Poskytne zábavu dětem

Ze soli připravíte domácí peeling, stačí pár lžiček smíchat s olivovým nebo kokosovým olejem a přidat pár kapek esenciálního oleje, špetku skořice a dvě lžíce kávové sedliny. Se solí si vyhrají i děti. Nalijte do sklenice vlažnou vodu a po lžících přidávejte sůl tak dlouho, než se přestane rozpouštět. Navažte na špejli kousek vlny a umístěte ji na vrch sklenice tak, aby nit visela do roztoku, ale nedotýkala se dna. Po pár týdnech můžete pozorovat vytvořené krystaly.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocné mušky se nevyhýbají žádné kuchyni. Vyzrát na ně lze jednoduchou pastí

Sůl může být rovněž součástí domácí modelovací hmoty, která po zapečení či vyschnutí vytvrdne. Stačí smíchat dvě sklenice bílé pšeničné mouky, jednu sklenici soli a přidat pár lžiček vody, aby vznikla kompaktní tvárná hmota, která se nelepí na prsty. Vymodelované tvary stačí nechat 48 hodin na vzduchu nebo je hodinu sušit v troubě při 70 °C.

Zdroj: https://diy.allwomenstalk.com/creative-uses-for-salt/
Přidat na Seznam.cz