Ananas1

Oblíbený ananas si můžeme dopřát ve velkém, nahradí drahé léky a pomůže zhubnout

Ananas je druh ovoce, který je velmi sladký a v našich končinách také celkem dostupný. Hodí se do dezertů i velkých dortů, můžete si z něj vymačkat čerstvou šťávu, najdete ho dokonce i na pizze. Skvělá chuť ale není jedinou výhodou tohoto exotického ovoce. Je velmi prospěšný pro lidské zdraví, a proto stojí za to ho alespoň zkusit.

Ananas má protizánětlivé účinky

Ananas je plný vitamínů, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Někteří lidé mu dokonce dávají přednost před klasickými léčivy, protože má stejné účinky jako steroidní léky na záněty. Hodí se tak k léčbě zánětů i otoků. Díky obsaženým minerálům dokáže ananas chránit kosti, a tím předcházet osteoporóze.

Mohlo by vás zajímat:  Řeřicha vyroste ze semínka už za sedm dní. O zdraví a krásu může pečovat po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Ananas obsahuje také kolagen, který je známý pro svůj pozitivní vliv na pokožku a používá se hlavně u lidí, kteří zhubli hodně kilogramů a nechtějí mít povislou kůži na rukou, nohou nebo na břiše. Pokud si z něj vymačkáte čerstvou šťávu, snadněji se zbavíte otravného kašle, protože obsahuje látku bromelain, která vás zbaví hlenu.

Ananas do zdravého jídelníčku patří, hodí se k redukci

Jestli se chcete zbavit nadbytečných kilogramů, rozhodně přidejte ananas do jídelníčku. Můžete si ho ráno dávat jako džus nebo si několik kousků dopřát ke svačině. V každém případě jeho pozitivní vlastnosti využijete, jen pokud ho budete jíst syrový. Můžete ho přidat do ovocného salátu nebo společně s jiným ovocem rozmixovat na skvělý osvěžující koktejl.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda je víc než pomocník na pečení a pálení žáhy, lze s ní efektivně uklízet doma i na zahradě
Zdroj obrázku: Freepik

Ananas si můžete koupit také naložený, ten se skvělé hodí například na domácí jednohubky. Přidat si ho můžete také do oblíbených koktejlů, zvýrazní se tak jejich chuť. Navíc snižuje krevní tlak a celkově pomáhá posilovat imunitní systém. Největším problémem tak možná bude sehnat ten správně zralý ananas. V obchodech nemusíte najít zralý ananas, proto se raději vydejte na trhy, kde si můžete ananas důkladněji prohlédnout, abyste ještě doma nemuseli čekat, až dozraje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-pineapple
Přidat na Seznam.cz