Orechy

Pouhé tři ořechy denně dokážou zázraky: doplní důležité živiny a zlepší paměť

Ořechy patří mezi potraviny, které jsou velmi chutné. Nejvíce se konzumují hlavně na podzim, pokud máte zahradu, jejich plody si můžete užívat po dlouhé měsíce. Navíc si je můžete uskladnit a jako zobání je mít po celý rok. Jejich výhodou není jen jejich chuť, ale vlašské ořechy jsou plné látek, které jsou zdravé pro naše tělo.

Vlašské ořechy v sobě obsahují mnoho vitaminů

Pandemie koronaviru způsobila kolaps téměř ve všech lékárnách po celém světě. Vakcína proti chřipce ale nefunguje, takže je nutné se bránit přirozenými prostředky, jakým jsou právě vlašské ořechy. Jsou skvělým prostředkem na podporu imunity, navíc jsou vhodné i pro ty, kteří mají problémy se srdcem. Pokud nemáte rádi ryby, ale potřebujete doplnit vitaminy, sáhněte po ořeších. Obsahují totiž také omega-3 mastné kyseliny, které jsou v rybách. A přitom stačí sníst jen tři vlašáky denně, abyste se dostali na denní doporučenou dávku vitaminů.

Mohlo by vás zajímat:  Konzumace masa projde brzy velkou proměnou. Budoucnost je otevřená udržitelnému pěstování
Zdroj obrázku: Pixabay

Ořechy jsou také plné bílkovin, takže si je můžete dopřát, pokud nejíte maso a nevíte, jak tyto makroživiny doplnit. Vlašské ořechy jsou pokladnicí bílkovin, které je potřeba doplnit. Při zdravém životním stylu je nutné sníst 1,5 g bílkovin na kilogram tělesné váhy. Pokud si je dáte každý den, zvýšíte nejen tělesnou výkonnost, ale také vám bude dobře na duchu.

Ořechy zlepší práci vašeho mozku

Jestli budete pravidelně jíst ořechy, které obsahují vysokou hladinu fosforu, můžete si být jisti, že se vám zlepší funkce mozku a bude vám to lépe „pálit“. Bohužel vlašské ořechy patří mezi vysoce kalorické potraviny – 100 gramů této pochoutky má přes 600 kcal. Pokud jste v dietním režimu, ořechy si dejte jen v nejnutnějších případech.

Mohlo by vás zajímat:  Včelí vosk patří k tomu nejlepšímu, co příroda nabízí. Na pokožku působí jako balzám
Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodně zde ale platí, že je lepší si dát několik vlašských ořechů než tabulku mléčné čokolády. Kromě vlašských si můžete dát také lískové ořechy nebo mandle. Mandle se hodí i do nízkosacharidové diety, na rozdíl od oříšků kešu. Ořechy si můžete namlít a následně použít například do bílého jogurty nebo si upéct koláč či dort.

Přidat na Seznam.cz