Citronová koupel nohou přinese zasloužený relax, příjemně ukolébá ke spánku, a dokonce napomůže detoxikaci

Náročný den v práci nebo celý den péče o děti jsou ideálním důvodem, proč si dopřát trochu péče o své tělo. Koupel nohou ve vodě s citronem dokonale osvěží a poskytne vám zážitek jako ve wellness. Nebudete přitom potřebovat žádné zázračné produkty. Postačí vám jen ingredience, které máte neustále doma po ruce. Jak na to?

V čem vám pomůže koupel v citronové vodě?

Chodidla mají více nervových zakončení na centimetr než většina lidského těla. Díky tomu můžete s jejich pomocí dosáhnout mnoha účinků. Koupel s citronem pomáhá k uvolnění napětí, zlepšuje funkci svalů a reguluje hladinu elektrolytů v těle.

Namáčení dolních končetin udělá s vaším tělem zázraky. Citron má silné detoxikační účinky. Díky koupeli s citronem zbavíte své tělo škodlivých toxinů, které se nachází ve vašem těle. To je pro zdraví organismu velmi důležité, a proto byste to neměli podceňovat.

Mohlo by vás zajímat:  Díky obyčejné surovině z kuchyně budete sklízet nejbohatší úrodu jahod v okolí
Zdroj obrázku: Freepik

Lepší spánek a energie na rozdávání

Poruchy spánku jsou v dnešní době velmi časté. Namáčení nohou v citronové vodě vám pomůže rychleji usnout a ráno se probudíte nádherně svěží. Dostatek spánku má příznivé účinky na celé tělo a tento jednoduchý způsob funguje skvěle. Navíc nepotřebujete žádné léky na spaní.

Dalším účinkem citronové koupele je fakt, že vás nabije energií. Při únavě musíte udržovat své tělo dobře hydratované, ale můžete využít také tento jedinečný trik. Než půjdete spát, namočte si nohy do citronové koupele. Ukázalo se, že toxiny jsou často důvodem pro únavu, a tímto způsobem si s nimi i s únavou poradíte.

Jak si připravit citronovou koupel nohou?

Na citronovou koupel potřebujete 1 hrnek mořské soli, 1 lžíci jedlé sody, 1 lžíci olivového oleje, 3 polévkové lžíce citronového extraktu nebo šťávy a pár plátků čerstvého citronu. Lavor naplňte vodou. Přidejte všechny přísady a namočte do roztoku nohy na 10–15 minut. Poté si nohy opláchněte čistou vodou a osušte ručníkem.

Zdroj: https://www.seasalthomeopathy.com.au/lemon-footbath/
Přidat na Seznam.cz