Aloe 2163120 1280

Hojivý gel z aloe vera zklidní pokožku, ke kráse a zdraví dopomůže také vlasům

Aloe vera je rostlina, která je oblíbenou dekorací. Přitom ale můžete využít i její léčivé vlastnosti, díky kterým se například zbavíte podrážděné pokožky. Vhodné je rostlinu používat i na pleť, nebo dokonce na vlasy. V kosmetickém průmyslu má neocenitelnou roli, a my si nyní ukážeme, jak ji využít právě na vlasy.

Díky aloe se zbavíte lupů nebo mastných vlasů

Sami doma si můžete vyrobit masky nebo oplachy z této úžasné rostliny, která se v přírodních podmínkách vyskytuje hlavně na Madagaskaru. Aloe obsahuje gelovou látku, která se skládá z 96 % z vody. Listy jsou masité, mají na okrajích hroty. Aloe může při správné péči také vykvést, a to žlutými, oranžovými nebo červenými květy.

Mohlo by vás zajímat:  „Nejvíce mně obtěžuje smrad kuřáků, pobíhající děti a jezdící výtah,“ říká vesničan, po stěhování do bytu

Aloe se hodí jako prostředek na zdravotní problémy. Můžete si s ní namazat popáleniny, uzdraví akné nebo uleví při alergiích. Rostlinu můžete využít také v kosmetice. Šťáva z aloe vera se hodí na mnoho věcí, my si ukážeme, jak si doma vyrobit masku nebo oplach z této blahodárné rostliny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak aloe vera používat na vlasy?

Aloe vera se hodí používat alespoň jednou týdně. Samozřejmě si kosmetiku můžete zakoupit v obchodech, ale mnohem lepší bude si vyrobit vlastní přípravek, který bude bez chemie. Dužinu z aloe vera si můžete nanést na celou šířku a délku pramenů a nechat deset minut působit. Musí se vstřebat, poté opláchněte a umyjte si hlavu klasickým šamponem. Vlasy budou vyživené a po několika týdnech viditelně zdravější.

Mohlo by vás zajímat:  Používání pesticidů dlouhodobě zatěžuje životní prostředí a škodí i lidem

Vyrobit si můžete také hydratační masku: dvě lžíce lněného semínka smíchejte se dvěma lžícemi gelu z aloe vera, přidejte dvě sklenice vody. Přiveďte k varu a počkejte, až bude směs hustá. Rovnoměrně naneste na vlasy a nechte půl hodiny působit. Vlasy pak opláchněte vodou a umyjte. Podobným způsobem si můžete připravit také masku proti lupům. Aloe obsahuje mastné kyseliny, které jsou protizánětlivé.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/319114
Přidat na Seznam.cz