Handmade Soap Towels

Obyčejné mýdlo dokáže ochránit zahradu před nezvanými škůdci. Jednoduchý trik odradí i větší zvířata

Každý zahradník někdy musí bojovat se škůdci, kteří mohou v jeho království napáchat mnoho škod. Jak se jich zbavit? Zkušení zahradníci sdílejí své osvědčené patenty, mezi kterými nechybí přírodní postřiky nebo jiné překvapivé metody. Jednou z metod je použití obyčejného tuhého mýdla, které si při správném použití se škůdci dobře poradí.

Ochrání rostliny před škůdci

Napadají vaše rostliny škůdci? Místo toho, abyste okamžitě sahali po chemických prostředcích, se vyplatí zvážit nejprve osvědčené přírodní metody, které zahradníci používají. Připravit si můžete například mýdlovou past, a to třeba i ze zbytků mýdel. V čem tato metoda spočívá a na které škůdce bude mýdlo fungovat?

Mohlo by vás zajímat:  Rozmnožit rostliny lze snadno i bez stimulátorů, pomohou běžné léčivé prostředky

K přípravě takové pasti budete potřebovat pár kousků vonného tuhého mýdla. Nařezejte ho na malé kousky a vložte je do starých punčocháčů nebo plátěných sáčků. Zavažte, ale nijak pevně a těsně. Vyberte místo, kde tyto sáčky můžete zavěsit – mohou to být stromy nebo třeba jen klacíky zapíchnuté do země na správném místě na zahradě. Unikající vůně z mýdla vyděsí nezvané hosty. Aby byl účinek trvalý, mělo by se mýdlo čas od času vyměnit.

Mohlo by vás zajímat:  Teplé jídlo nemusí tělu vždy prospět. Zahřátí některé potraviny zbytečně ničí
Zdroj obrázku: Freepik

Odpudí jeleny i myši

Někteří zahradníci radí posypat zahradu mýdlovými hoblinkami. Tento trik funguje jako zábrana proti nebezpečným škůdcům. Z mýdla můžete připravit i přírodní směs bezpečnou pro rostliny, která je ochrání před napadení hmyzem. Smíchejte pár kousků mýdla s vodou, nalijte do rozprašovače a nastříkejte rostliny i zeminu kolem nich. Poté rostliny zalijte.

Pokud vaši zahradu navštěvují nezvaní hosté, kteří okusují výhonky rostlin nebo jejich kořeny a poškozují je, je to samozřejmě problém. A zdaleka se nejedná jen o myši a hryzce, ale třeba i jeleny. Ukazuje se, že tito škůdci se obloukem vyhýbají místům vonícím po mýdle. Stačí kousky umístit kolem rostlin nebo podél plotů, hlodavci i jeleni se jim obloukem vyhnou.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/soap-for-garden-use.htm
Přidat na Seznam.cz