Myti1

Ovoce a zeleninu z obchodu nemůžeme konzumovat, dokud neprovedeme důležitý krok

Pokud nakupujete ovoce a zeleninu v obchodech, jistě víte, že jsou ošetřené nejrůznější chemií. Není ale nutné tyto látky konzumovat. Pokud víte jak na to, můžete ovoce i zeleninu chemie a nebezpečných toxinů zbavit. Pamatujte, že pouhým umytím pod tekoucí vodou nezmizí ani chemie, ani toxiny, které jsou v ovoci a zelenině napuštěny.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejprve použijte vodu

Pesticidy a jiné látky, které se používají na ochranu ovoce a zeleniny, se aplikují pouze v určité fázi růstu rostlin. Díky tomu jich v ovoci ani zelenině není tolik a nachází se jen na povrchu, tedy na slupce ovoce a zeleniny. Právě díky tomu vás před pesticidy snadno ochrání obyčejná tekoucí voda z kohoutku. Umyjte pořádně jednotlivé plody pod studenou vodou a použijte k tomu kartáček, kterým slupku pořádně omyjete.

Mohlo by vás zajímat:  Originálně zasazené květináče se stanou zajímavou dekorací. Nebojte se popustit uzdu fantazii

Někteří lidé také radí, že je dobré ponořit plody ovoce a zeleniny do sklenice s octem, ale tomu se raději vyvarujte. Ovoce i zelenina kvůli tomu získají nakyslou pachuť octa a plody nebudou poživatelné. Kromě octa jiní radí také namočit ovoce či zeleninu do roztoku vody a jedlé sody, ale nedělejte ani to. Čistá tekoucí voda vám udělá tu nejlepší službu, jakou je možné ovoce i zeleninu vyčistit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na citrusy

Citrusy jsou ovoce, které k nám cestuje z dalekých končin. I to je jedním z důvodů, proč jsou právě citrusy plné pesticidů a dalších látek, které se uvolňují chemickými postřiky a dalšími ochranami stromů, na kterých citrusy dozrávají. Myslete na to, že tyto plody musíte jíst vždy bez slupky, to platí zejména pro kiwi, které lidé s oblibou konzumují i se slupkou. Slupky jsou dost tlusté, aby žádné pesticidy nepropustily. Hned po oloupání si umyjte ruce, abyste pesticidy neroznesli po samotném plodu a pokuste se jej neumytýma rukama nedotýkat, aby se vám nepodařilo pesticidy dostat na plod a zkonzumovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/washing-vegetables
Přidat na Seznam.cz