Echinacea2

Také na podzim mohou zahradu zdobit nádherné květiny, které přežijí i chladné počasí

V pozdním létu už většinou rostliny odkvétají, najdou se ale i takové, které vydrží až do podzimu. Natrhat je můžete do vázy pro zpestření nálady, některé se dají využít i pro léčebné účinky. Mezi takové patří například echinacea, trvalka, která kvete až do října. Její fialové květy vypadají skvěle ve váze, mají ale i účinky podobné antibiotikům a podporují imunitu.

Jednoletý skočec

Skočec obecný se v našem podnebí pěstuje jako jednoletá rostlina, která dosahuje úctyhodných rozměrů. Má efektní červenofialové listy. Daří se mu ve vlhké půdě, jeho semena jsou ale pro člověka jedovatá, proto pozor na pěstování v blízkosti dětí. Ostálka neboli cínie je jednoletá rostlina, která kvete až do prvních mrazů. Nabízí velké množství barev a tvarů, navíc přitahuje motýly. Na pěstování není náročná.

Mohlo by vás zajímat:  Kytice ve váze vykouzlí úsměv i krásnou dekoraci. Jednoduchými triky vydrží čerstvá o mnoho déle
Zdroj obrázku: Freepik

Nocenka zahradní otevírá své květy nejčastěji odpoledne a večer. Má různé barvy, některé druhy jsou dokonce dvoubarevné nebo skvrnité. Má vysoké nároky na půdu a také potřebuje systematické hnojení, odvděčí se nám ale sytě tmavými listy a pestrobarevným květenstvím. Rozchodník je trvalka, která získává na popularitě. Snadno se pěstuje, daří se jí v jakékoliv půdě a nevadí ji ani sucho, ani mráz. Dá se pěstovat dokonce i na balkoně v truhlíku.

Krásenka je velmi odolná

Ke krásence zpeřené se váže legenda vyprávějící o tom, jak se obyvatelé Varšavy po válce vrátili do zničených domů a jediné, co poblíž sutin objevili, byla právě tato rostlina. V Polsku jí proto dodnes nazývají „warszawianka“. Je to jednoletá rostlina, kterou stačí jednou zasadit do zahrady a do příštích let se sama rozmnoží. Je odolná vůči škůdcům i chorobám.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní květiny ozdobí zahradu i době, kdy příroda odpočívá
Zdroj obrázku: Freepik

Čínská astra je jednoletá rostlina, která kvete v období pozdního léta. Velmi dobře snáší chladné noci a zkracující se dny, vydrží až do prvních mrazů. Pro své květy je hojně pěstovaná na záhonech, které zdobí velkými a plnými květy nejrůznějších barev. Každoročně je ale třeba jim vybrat jiné stanoviště. Po uříznutí vydrží květy ve váze klidně i více než týden.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g30304960/winter-flowers/
Přidat na Seznam.cz