Hortenzie1

Spokojené hortenzie budou dělat radost i desítky let. Splnit jejich požadavky přitom není těžké

Hortenzie jsou charakteristické svými nádhernými a bohatými květy nejrůznějších barev a typů. Myslíme si, že právě tyto květiny jsou jako stvořené pro výzdobu každé zahrady. Aby ale krásně kvetly, je třeba jim poskytnout řádnou péči a vědět, co nemají rády. Jedině tak vám zvesela pokvetou klidně až do podzimu.

Kam a do čeho je zasadit?

Hortenziím se nejvíc líbí u zdi domu, tam budou chráněné před větrem a přímým sluncem. A pokud na ně bude svítit slunce, nesmí to být celý den. Hortenzie nesnesou průvan. Je dobré je zasadit do připravené půdy, která je nakypřená, humusová a vzdušná. Do zeminy můžete přidat písek či rašelinu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat ornithogalum dubium
Zdroj obrázku: Freepik

A pokud půdu mírně okyselíte, vaše hortenzie zmodrají. Ještě bychom vám rádi prozradili, že pokud květinám poskytnete vlhkou půdu, nebude jim vadit přímé slunce. Jak jsme již zmínili, raději hortenzie umístěte do polostínu, na slunci by se jim mohly spálit listy.

Po přinesení domů

Jakmile si koupíte hortenzie a odnesete si je domů, přesaďte je z malého květináče do velkého. Pravidelně je zalévejte a nechte je adaptovat na podmínky venku. Po několika dnech můžete hortenzie přesadit do zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Namnožte si pelargonie pomocí řízkování a ještě více si užívejte rozkvetlý balkon
Zdroj obrázku: Freepik

Hortenzie a jejich dlouhověkost a velikost

Jedná se o široké a mnohdy i vysoké opadavé keře, které mohou dorůst výšky jednoho až tří metrů. Výjimku ale tvoří hortenzie řapíkaté, které mohou vyrůst až do dvaceti metrů. Jejich věk je poměrně dlouhý a při správné péči, která není nikterak složitá, mohou růst více než dvacet let. Na jejich překrásné květy se můžete těšit od července do konce září. Tvoří dva typy květů. Nenápadné, plné a velké květy a ty, které mají větší okvětní lístečky a jsou podlouhlé. Také jim nezapomínejte poskytnout hluboký jarní řez. Provádějte jej koncem zimy nebo ihned na jaře.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/shrubs/hydrangea/growing-hydrangeas-hydrangea-care-guide.htm
Přidat na Seznam.cz